Xenoblade Chronicles X od 4 grudnia !
Blog o konsoli Wii U i technologiach w rozrywce

Czy pamiętacie może gdy niemal równo rok temu pisałem o wynikach sprzedaży Wii U?

Okazuje się, że do dzisiaj Wii U sprzedało się w ilości 11,7 milionów sztuk (źródło – vgchartz)
Pomimo tego, że jest to najniższa liczba spośród aktualnej – 8mej generacji konsol (PS4 – 33,2 mln, XboxOne – 18,1 mln sztuk), oraz że Wii U jest o ponad rok dłużej na rynku niż dwie pozostałe konsole ze stajni Sony i Microsoftu  - warto pamiętać o tym, że:
- Nintendo nie inwestuje (a przynajmniej tego nie widać)  w akcje promocyjne swoich konsol z takim rozmachem jak konkurencja. Nintendo bardziej poszukuje gracza samodzielnie a nie poprzez media
- Inne platformy posiadają sprawdzone kanały dystrybucji w wielu krajach od dłuższego czasu co wprost przekłada się na dostępność konsol, gier i akcesoriów  - ciągle dużo prościej więc wyjść na miasto i kupić konsolę i gry konkurencji ad-hoc niż w przypadku Nintendo
- Porównując wynik dużo lepiej reklamowanej i ogólnodostępnej chociażby w Polsce konsoli Microsoftu – Wynik Wii U jest moim zdaniem zadowalający.

vgchatz_wiiu_29122015
Jak widać od zeszłego grudnia 2014 roku z 8,8 mln sztuk mamy dzisiaj prawie 3 miliony więcej Wii U w domach na świecie. Ten wynik to z pewnością zasługa świetnych gier wydanych w tym roku  - Splatoon, Super Mario Maker czy Xenoblade Chronicles X.

 

[zrodlo - vgchartz]

Podziel się z innymi !

Podobne:

4 Responses to Ilość sprzedanych konsol Wii U rok temu i dzisiaj

  • Nintendowiec says:

    Sprawdzałem w przeszłości VG chartz i wyszło na to że wartości przez nich podawane są niewiarygodne. Często odnosiło się wrażenie że są sponsorowane. Nie zmienia to faktu że te 12 mln użytkowników Wii U mają najciekawszy póki co produkt na rynku z obecnej generacji i mogą cieszyć się sporą biblioteką gier na wyłączność. Moja pierwsza i ulubiona konsola obecnej generacji.

  • Mlodv. says:

    NINTENDO 4 LIFE.
    a tak na poważnie..jestem konsolowcem z krwi i kości chodz nie pogardze dobrym tytulem na ipada (vide Collectables) i wszystko z monitora PCodrzuca mnie,poważnie.To powiem jedno..potrzeba Nintendo jak cholera..szczerzeto odwróciłem sie od nowej generacji za zpecetowanie moich ulubionych goer.uwazam ze konsolą bylo do końca ps2 i pierwsze gry na Ps3 (prawdziwie konsolowe Dragon lair, Folklore(!)) potem pojedyncze sztuki i tak przez pare lat.naprawde jakbym mial kase to nie kupiłbym ps4,xbox one dla systematycznego grania.predzej kupiłbym dla jakejs gry (Quantum Break,God of War NexGen) a na nintendo mozna prawdziwie pograć na kanapie z kimś,czuć konsolową grę bez notorycznych dlc itp.jeszcze jakby gierki na WiiU były na kody ,jak swego czasu gry na Nes czy to Pegazusa,to juz naprawde była by konsola z krwi i kosci(-żart)

Dodaj komentarz

    Translate to:

– NINTENDO ID -
Amiibo – modele 2014/2015
Przydatne linki
mii3 sos2 sos2 sos2 sos2
Polityka prywatności