Xenoblade Chronicles X od 4 grudnia !
Blog o konsoli Wii U i technologiach w rozrywce

No i stało się. Rozpakowany Super Mario Maker na Wii U w ciągu wieczora zawładnął domem. Dzieciaki zaczęły – bez większego przeszkolenia – tworzyć swoje plansze, zdobywać kolejne dodatki do gry… Ciężko dopchać się do Gamepad-a, który – także w trybie OffTV (ekhm… ludzie z PS4 i XOne mogą tylko pomarzyć) pozwala cieszyć się czy to tworzeniem czy samym graniem w Mario.

Super Mario Maker to pakiet, który zaspokoi nie tylko fana gier z hydraulikiem w roli głównej. To miejsce, gdzie tworzymy własne plansze ograniczone tylko przez nasza wyobraźnię. Ludzie z Nintendo dali graczom narzędzie do zabawy i realizowania swoich ukrytych marzeń związanych z grami. Zaprojektować własną mapkę jest niezwykle łatwo a tryb szybkiego przełączania między tworzeniem i graniem pozwala natychmiast korygować własne szaleństwo, którego dokonujemy rysikiem lub nawet palcem na ekranie dotykowym Gamepada-a.

ssm

Tak czy inaczej całe to Super w tytule jest jak najbardziej uzasadnione. Piękna grafika, tryb gry/tworzenia na Gamepadzie, aspekt edukacyjny (tworzymy, testujemy, udostępniamy, korygujemy) – to wszystko w sprawdzonym, bajkowym i wcale nie tak dziecinnym pakiecie daje grę praktycznie idealną. Do tego zgodność z Amiibo, gdzie przykładając na przykład takiego zielonego Squid-a ze Splatoon-a dostajemy w grze jego postać do wykorzystania…
Do tego udostępnianie, komentowanie, edycja w każdą stronę, własne dźwięki w grze i brak ograniczeń wiekowych…

Super Mario Maker to produkt niesamowicie dopracowany.

Oczywiście zaraz zabrałem się za tworzenie swoich plansz. Najpierw, przy ograniczonej ilości elementów tworzymy proste wizualnie, ale grywalne przecież mapy. Im dłużej gramy tym więcej otrzymujemy dodatków i próbujemy tworzyć nowe plansze, poprawiamy je a potem udostępniamy jeśli chcemy pod ocenę innym.

Jedną mapę udostępniłem już i zapraszam do testowania i komentowania.

MINI-3

Course ID: 2DA3-0000-006F-AC15

Inne gry leżą i się kurzą. Wkrótce recenzja gry.

Podziel się z innymi !

Podobne:

8 Responses to [wideo] Super Mario Maker rządzi ! Moja pierwsza mapka

Dodaj komentarz

    Translate to:

– NINTENDO ID -
Amiibo – modele 2014/2015
Przydatne linki
mii3 sos2 sos2 sos2 sos2
Polityka prywatności