Xenoblade Chronicles X od 4 grudnia !
Blog o konsoli Wii U i technologiach w rozrywce

Pierre Cerveau na swoim blogu zaprezentował niedawno wspaniale prezentujący się koncept smartfona SmartBoy. Z racji wykorzystanych elementów – kolorystyki, charakterystycznych wcięć na tylnej obudowie, pasków rozowo-fioletowych i innych detali  oraz zrzutu z New Super Mario Bros U na ekranie – od razu podchwytujemy tą jakby nie było dopracowaną wizję jako możliwą do zrealizowania przez samo BigN bo bliską naszym skojarzeniom…

Po chwili namysłu jednak zacząłem się zastanawiać nad tym, czy taki smartfon z duszą Nintendo – w takiej formie – byłyby moim marzeniem.

I doszedlem do wniosku, ze chyba jednak nie.

smartboyconcept

Po pierwsze koncept gra na emocjach i zewnętrznej formie. Wspomniane kolory i kształty mają tylko do bólu być odzwierciedleniem starego Gameboy-a z lat 90-tych. Pięknego, niesamowitego i wspaniałego produktu… lat 90-tych jednak. Może warto byłoby pokazać nowy pazur Nintendo w takim pomyśle a nie jedynie wpasowany w dzisiejsze realia (typowy smartfon Samsunga ? ) wygląd produktów retro. Osobiście wolę nie produkty wyglądające „jak coś” tylko będące czymś.

Druga sprawa – technikalia. Owszem, podobają mi się wymienne od góry elementy – bateria, pamięć czy kamerki w formie przypominającej kartridze z Gameboy-a. Trochę mnie martwi sposób mocowania panelu sterowania – mały okrągły ‚bolec’ plus umieszczone obok złącze danych wygląda na mało odporne na naciski całości. No i sam środek urządzenia… Teoretycznie mogłoby tam być wszystko w środku. Nawet emulator Wii U. Przy 8 rdzeniowych mobilnych CPU pewnie byłoby to możliwe… Jednak taki powierzchowny koncept – nawet jeśli to naprawdę dopracowany renderowany model – pozostanie tylko wizją jedną z wielu.

Przy okazji – warto otworzyć inne projekty Piere-a. Są całkiem całkiem, choć jak pisałem- bardziej żerują na tęsknocie do designu poprzednich lat (Atari, Nintendo) niż pokazują coś nowego, zupełnie niespodziewanego…

A jakie są Wasze opinie? Kupilibyście tego typu smartfona sygnowanego i wspieranego przez Nintendo?

 

[źródło - http://www.designbypierre.com/nintendo-smart-boy.html ]

Podziel się z innymi !

Podobne:

One Response to Mam mieszane uczucia jeśli chodzi o concept-SmartBoy-a

  • Nintendowiec says:

    Zaprezentowany smartfon wyróżnia się na tle samsungów i produktów apple. Nie jestem fanem żadnej z wyżej wymienionych firm ponieważ ich produkty wydają mi się wtórne – wiem kwestia gustu. Tak na prawdę od czasu serii Wave nic mnie do samsunga nie przyciągnęło, drugiego producenta omijałem. Gdybym miał możliwość wyboru z pewnością bym się zastanowił nad kupnem „Game Boya”. Tyle jeśli mowa o telefonie. Tutaj twórca stara się zrobić „handhelda na siłę”. Uważam że konsole przenośne i granie na telefonach to zupełnie dwie różne rzeczy i całkowicie inne doznania. Ja się na to nabrać nie dam i stanowczo mówię nie. Smartfon tak, konsola do gier na androidzie – NIE! Są rzeczy których się łączyć nie powinno lub zwyczajnie się nie da. Wsparcie Nintendo dla takiego urządzenia to strzał w stopę. Nie każdy dba o swoje. Nintendo mówię niech idzie swoją drogą bo ona jest właściwa. Smartofny mogą dalej być aparatami, kamerami, konsolami itp. itd.

Dodaj komentarz

    Translate to:

– NINTENDO ID -
Amiibo – modele 2014/2015
Przydatne linki
mii3 sos2 sos2 sos2 sos2
Polityka prywatności