Xenoblade Chronicles X od 4 grudnia !
Blog o konsoli Wii U i technologiach w rozrywce

Jak pewnie większość wie, konsole Nintendo to świat bajeczny, kolorowy i bezpieczny. W 80 % gry na tę konsolę mają oznaczenie wiekowe poniżej 12 lat. Nie należy tutaj jednak mylić docelowej grupy klientów poszczególnych gier, gdyż uniwersalność zabawy i rozgrywki nie może być przypisywana do wieku.

Pegi 3 (Mario Kart 8, Yoshi’s Woolly World czy New Super Mario Bros.U), Pegi 7 (Nintendo Land, Splatoon, The Legend of Zelda the Windwaker) czy Pegi 12 (Super Smash Bros. Wii U) oraz wyższe (ZombiU, Seria Call of Duty) – każdy znajdzie coś dla siebie.

devils third

Tymczasem na Wii U nadciąga kolejny, ekskluzywny tytuł – tym razem dla najstarszych graczy – Devil’s Third. Na stronie nintendo.pl możemy już od jakiegoś czasu znaleźć zapowiedź tego tytułu, który pojawi się 28 sierpnia tego roku:

Zapewni on intensywną akcję łączącą ze sobą użycie zarówno nowoczesnej broni wojskowej, jak i brutalnej walki wręcz. Wszystko to z perspektywy trzeciej osoby, w kampanii dla jednego gracza oraz w trybie multiplayer

I powiem szczerze, że bardzo chętnie zainwestuję w Devil’s Third aby  mieć kolejny tytuł dla siebie i poznać finalny produkt, który początkowo miał być wydany na zupełnie inną platformę a w końcu trafił do grzecznego Nintendo.
Trzeba oczywiście przyznać, że gra spotkała się z pewną krytyką po pierwszych testach – wytykano jej między innymi słabszą od oczekiwaną grafikę i pewne niedociągnięcia, z czego – jak donosi portal WiiUDaily twórca gry Tonomobu Itagaki na swój sposób się tłumaczył.
Nie zmienia to faktu, że na filmiku umieszczonym na youtube możemy porównać grafikę i płynność gry Devil’s Third prezentowaną w formie demo na zeszłorocznych targach E3 z dostępną dzisiaj wersją. Nie tylko moim zdaniem  jakość grafiki przewyższa wcześniejszą zapowiedź, a mocno japońska wizja strzelanko-slashera może być ciekawą odskocznią od typowych, nudnych i przewidywalnych gier chociażby z CoD na czele. Autor filmu sam tłumaczy, że zmęczony narzekaniem dziennikarzy growych sam postanowił zestawić obie wersje gry (demo 2014 vs gra 2015) i efekt pokazuje lepsze tekstury, szczegóły, oświetlenie i cieniowanie wersji która będzie w sprzedaży…

Oceńcie sami:

[źródło: nintendo.pl, wiiudaily, youtube]

Podziel się z innymi !

Podobne:

 • Damek

  Na oficjalnej stronie studia pojawiła się informacja, że gra nie będzie tak ekskluzywna jak się wydawało – wydana zostanie również wersja na PC, skupiająca się wyłącznie na rozgrywkach sieciowych, będzie to gra darmowa (free-to-play). [ http://www.valhallagamestudios.com/en/company/release/20150721.pdf ]

  • http://wiiu.com.pl/ wiiucompl

   Zgadza się. Z tym, że misja jednego gracza bedzie tylko dostepna na Wii U. Ciekawi mnie jedynie jak mocno bedzie roznila sie sama rozgrywka.

 • Kamil K

  Zgadzam się. Rzadki przypadek gdy gra doczekała się upgrade’u, zamiast downgrade’u, względem pierwszych pokazów. Żeby tylko cena nie była zaporowa. Najlepiej nie drożej jak ostatni Kirby czy Toad.

  • http://wiiu.com.pl/ wiiucompl

   na allegro są juz za 174 z przesyłką…

 • Kuba

  Gra wygląda co najwyżej średnio, jedyne co może być fajne to multi, ale lobby na WiiU będzie na pewno świeciło pustkami. Jeśli ktoś ma PS3/360 to tam znajdzie dziesiątki gier w podobnym stylu, a takim przeciętniakiem wyglądającym jak coś z 2006 Nintendo nie zadowoli ani swoich fanów zagrywających się w Mario Kart ani tym bardziej ludzi mających inne konsole. Gdyby gra nie była ekskluziwem na WiiU i nie miałaby przygód z wydaniem w Stanach, to nikt by na nią dwa razy nie spojrzał, a tak to ma przynajmniej swoje pięć minut i trochę się o niej słyszy.

  Niestety niesamowicie durna okładka i to, że Itagaki zapowiada przełom w gatunku i najbardziej rewolucyjną grę od lat nie pomaga w braniu tej gierki na poważnie.

 • Nintendowiec

  Nie specjalnie lubię tego typu gry mimo że niektóre są naprawdę fajnie zrobione. Nie mam na myśli tu wcale grafiki lecz samą rozgrywkę, a tutaj jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. To co widzę na gameplay z Devils Third nie przemawia do mnie absolutnie. Co by mogło mnie przyciągnąć do tego tytułu to ciekawa, wciągająca historia które pozwoli mi się utożsamić z głównym bohaterem. Jest szansa że się mylę i być może gdzieś to znajdę pomiędzy przerywnikami filmowymi na których główny bohater pije z piersiówki którą mu ktoś odsunął od ust kulą z karabinka snajperskiego. Spodobała mi się animacja na której „mini czołg „którym mamy możliwość zagrać zapala cygaro lub papierosa gdy pozostaje w ukryciu oparty za ścianą. Póki co mówię nie i jeśli kogoś interesuje podobny model rozgrywki to mogę polecić dwa Batamany lub Mass Effect 3.

  • http://wiiu.com.pl/ wiiucompl

   W przypadku niektórych gier ich rola (dla Wii U) to ‚różnorodność’. I jako taką ją traktuję. Jako odskocznia od fenomenalnej linii Mario, Donkey czy innych gier od Big N. Jestem też ciekawy tego ‚co autor gry mial na mysli’ i jak to wyszlo :-)

  Translate to:

– NINTENDO ID -
Amiibo – modele 2014/2015
Przydatne linki
mii3 sos2 sos2 sos2 sos2
Polityka prywatności