Xenoblade Chronicles X od 4 grudnia !
Blog o konsoli Wii U i technologiach w rozrywce
Co dla Ciebie jest ważne w konsoli Wii U firmy Nintendo? (wybierz maks. 3)

 • Kocham gry Nintendo – niedostępne dla innych platform (72%, 134 głosów)
 • Wyjątkowe funkcje (gra bez TV, Gamepad z dotykowym ekranem) niedostępne na innych platformach (43%, 80 głosów)
 • Wsteczna kompatybilność gier i akcesoriów (37%, 69 głosów)
 • Miałem wcześniej konsole Nintendo, znam jakość i trwałość sprzętu tego producenta (31%, 58 głosów)
 • Brak dodatkowych opłat za granie w gry sieciowe (21%, 39 głosów)
 • Zapowiedzi nowych, wyjątkowych gier na 2015 rok (20%, 38 głosów)
 • Lokalny mulitplayer w wielu tytułach (18%, 33 głosów)
 • Jest względnie tania jak na konsolę ósmej generacji (16%, 30 głosów)
 • Figurki Amiibo (1%, 2 głosów)

Wszystkim, którzy oddali swoje głosy bardzo dziękuję. Dzięki temu łatwo zauważyć co decyduje przy wyborze konsoli Wii U. Gry Nintendo, wyjątkowe funkcje, wsteczna kompatybilność i jakość sprzętu Nintendo – to główni faworyci Waszych głosów. Okazuje się także, że figurki Amiibo są cennym i ciekawym dodatkiem do zabawy w gry, ale nie mają wpływu na decyzję o wyborze samej konsoli.

Podziel się z innymi !

Podobne:

3 Responses to Wyniki ankiety „Co dla Ciebie jest ważne w konsoli Wii U firmy Nintendo?”

  • wiiucompl says:

   Niestety nie ma żadnych nawet przybliżonych danych w tym temacie a dystrybutor niechętnie zdradza takie statystyki.

   Dla porównania jak podaje VGchartz np. w ostatnim tygodniu lutego 2015 w Europie sprzedano około 9.000 Wii U. A dobrze szukając w sieci znajdziemy info, że w takiej Francji przez cały 2013 rok – sprzedano około 170 tysięcy WIi U.

   Do tej pory w Europie sprzedano około 2,17 mln sztuk Wii U.
   http://www.vgchartz.com/analysis/platform_totals/

   Jeśli chodzi o Polskę – strzelam, ale myśle że w granicach 5000-20000 sztuk Wii U. No bo jaki procent z tych 2,17 mln sztuk na całą Europę możemy mieć gdy dopiero od niedawna jakaś forma promocji i reklamy jest u nas stosowana przez nowego dystrybutora. Anglia, Niemcy, Francja czy Hiszpania i Włochy – to główni klienci Nintendo. Gry są w ich rodzimych językach a samo Nintendo jest na tyle znane i cenione. Gdzieś czytałem (gameblog.fr zdaje się), że we Francji zakupiono około 500 tys. Wii U. Gdyby podobnie podzielić między EN, DE, ES i IT to niewiele zostaje dla mniejszych krajów. Mniejszych w sile nabywczej produktów BigN.

 • Nintendowiec says:

  Cieszy fakt że o zakupie Wii U decydują gry, a nie logo producenta. Wracamy do korzeni gdzie najważniejsza jest dobra zabawa. W moim przypadku każda z odpowiedzi w ankiecie w jakimś stopniu została przemyślana i wpłynęła na decyzję o zakupie. Konsolkę posiadam od ponad czterech miesięcy i jestem z niej zadowolony niemal tak samo jak córka która ją wręcz uwielbia. Używana jest jako konsola „cross generation” na równi do grania jak i funkcji telewizyjnych – Netflix, You Tube oraz okazyjnie przeglądarka internetowa. By w pełni cieszyć się nią w gronie rodzinnym dokupiłem do konsolki(posiadam wersję basic) dwa oryginalne wii remote + nunczak, sensor bar(zamiennik) oraz obudowę do dysku twardego 3,5 cala w którym siedzi 160GB(dysk miałem ze starego PC) – swoją drogą najgłośniejsza część konsoli to wspomniany dysk twardy. Całość wyniosła mnie w przybliżeniu 200 funtów co jest kwotą bardzo niską patrząc na to sprzęt ma do zaoferowania. Pozostała jeszcze kwestia gier. Na chwilę obecną z fizycznych nośników posiadam:
  - New Super Mario Bros U
  - Super Mario 3D World
  - Mario Kart 8 z DLC
  - Need For Speed Most Wanted U
  - Bayonetta
  - Bayonetta 2
  - Batman Arkham Origins
  - Zombi U
  - Fifa 13
  W drodze są Call of Duty: Ghosts, Call of Duty: Black Ops II
  Ze sklepu Nintendo eshop:
  - Metroid Prime: Trilogy(Wii)
  - Super Mario Bros. 2(Nes)
  Łączna cena posiadanych gier to w przybliżeniu 200 funtów. W planach zakupu bliższych i dalszych: Rayman Origins, Pikmin 3, Donkey Kong Country Tropical Freeze, Xenoblade Chronicles X, Mass Effect 3, Batman Arkham City Armoured Edition. W sklepie eshop do wyboru mamy tytuły z nesa, snesa, gameboya, nintendo 64, wii oraz ds. Biblioteka jest zwiększana co miesiąc. Nie narzekam więc na brak gier. Z sentymentu żal trochę tytułów multiplatformowych od wydawców trzecich jednak biorąc pod uwagę ceny sprzętu i gier konkurencji najrozsądniejszym będzie(jeśli komuś bardzo zależy) ograć interesujące go tytuły na PC. Mamy rok 2015 i kilka ciekawych premier za i przed nami, 2016 też będzie interesujący – nowa Zelda. Jeśli ktoś się zastanawia to może spokojnie kupić konsolkę i cieszyć się nią przez dobrych kilka lat. W przypadku Wii U za rozsądna cenę otrzymujemy gry na wysokim poziomie i przyzwoity sprzęt. Multiplatformy to w większości robione na kolanie porty które w testach wydajnościowych wypadają gorzej od PS3 i Xbox 360. Winę za wydajność można zwalić na deweloperów i silniki gier których większość nie jest zoptymalizowana pod Wii U. Dodać jednak należy że takie gry na na konsolkę Nintendo często mają więcej efektów graficznych w tle i bardziej cieszą oko.

  PS.
  Jeśli szukacie tanich gier i konsol to warto ostro wertować amazon.uk i ebay europe. W razie pytań służę radą.

Dodaj komentarz

  Translate to:

– NINTENDO ID -
Amiibo – modele 2014/2015
Przydatne linki
mii3 sos2 sos2 sos2 sos2
Polityka prywatności