Xenoblade Chronicles X od 4 grudnia !
Blog o konsoli Wii U i technologiach w rozrywce

Dzisiaj krótki filmik, który prezentuje ciekawe wykorzystanie gamepad-a w grze, która używa Remote controller-a znanego jeszcze z poprzedniej konsoli Nintendo – Wii.
Golf, bo o niej mowa, to bardzo udana gra, która uzupełnia 4 inne sporty dostępne (wszystkie za opłatą) w WiiSports Club. Golf jest o tyle ciekawy, że poza tym – jak w innych dyscyplinach  - używamy Remote kontrolera (koniecznie z MotionPlus wbudowanym lub podłączanym) to oprócz tego mamy świetny przykład „rzeczywistości rozszerzonej” jaką daje Gamepad pokazujący trawe, piłke i ruch naszych kijków…

Golf2

Do grania, poza Wii U i samą grą potrzebujemy Wii Remote kontroler. Ten genialny kawałek kontrolera powstał w podstawowej wersji już przy wydaniu w 2006 roku konsoli Wii. To z nim w rękach miliony ludzi grało w tenisa, tańczyło i … praktycznie obsługiwało wszystko na ekranie telewizora. Trzeba przyznać, że z powodu wstecznej kompatybilności akcesoriów (o grach nie wspomnę) wypadało by najzwyczajniej podziękować ludziom z Nintendo. Taki Remote kontroler na przykład. Zebrałem ich w domu już 4 modele. Jeden – bez motionplus – pamięta jeszcze czasy Wii, drugi – tania podróba – również. Oba do dzisiaj służą w grach Wii i są także wystarczające dla wielu tytułów na Wii U. Dużo precyzyjniejszy i wprowadzony nieco później w formie dodatkowego, wpinanego u dołu modułu MotionPlus sprawiał, że granie było bardziej precyzyjne. Potem był to już standard i MotionPlus z dodatkowymi czujnikami był już wbudowany w kolejne Remote-y.

remote

Dlatego też – głównie ze względu na jedną z gier z pakietu Nintendo Land (niesamowity Battle Quest) – szybko w sieci wyszukałem dowolny Remote ale z precyzyjniejszym MotionPlus. Mój wybór padł na dziwnie wyglądający kontroler dedykowany pochodzacy od samego … EA :) .
Do dzisiaj działa wspaniale i wyróżnia się możliwością podpięcia od dołu kabla USB do ładowania, gdy korzystamy z akumulatorków.
Na koniec – w pakiecie z fantastycznym Wii Party U – wziąłem w końcu Remote kontroler od Nintendo z wbudowanym MotionPlus… którym to właśnie machałem tworząc poniższy filmik.

Na stronie Nintendo można też zauważyć dostępność tematycznych Wii Remote kontrolerów – Wii Remote Plus. To nawiązujące kolorystyką do bohaterów gier Nintendo Wii Remote kontrolery z wbudowanym MotionPlus oczywiście – kompatybilne zarówno z Wii jak i najnowsza Wii U.

wii remote plus

Enjoy

Podziel się z innymi !

Podobne:

Dodaj komentarz

    Translate to:

– NINTENDO ID -
Amiibo – modele 2014/2015
Przydatne linki
mii3 sos2 sos2 sos2 sos2
Polityka prywatności