Xenoblade Chronicles X od 4 grudnia !
Blog o konsoli Wii U i technologiach w rozrywce

Jak wiemy Nintendo ostatnio zaszokowało świat gier deklarując (częściowe) wejście na rynek mobilny poprzez współpracę z firmą DeNA. Jednocześnie padła zapowiedź utworzenia nowej platformy lojalnościowej – następcy Club Nintendo.
To jednak najmniej wyjaśniona kwestia – opracowywania nowej konsoli o kodowej nazwie NX – będzie długo jeszcze drążyła umysły zarówno ludzi z branży gier, samych graczy jak i konkurencji.

Moim zdaniem idealny dla wszystkich byłby następujący projekt…, który mógłby zupełnie odwrócić proporcje na rynku gier:

Zanim jednak przedstawię moją opinię należy przypomnieć kilka rzeczy o samym Nintendo.

Przede wszystkim Nintendo to najstarsze z istniejących przedsiębiorstw związanych z rozrywką elektroniczną spośród 3 głównych na rynku.  Nintendo przez długie lata zbierało doświadczenia począwszy od rynku gier arcade w latach 80-tych, poprzez pierwsze – rewolucyjne i ponadczasowe konsole mobilne Gameboy, GBA i jednocześnie bardzo udane i szalenie popularne na całym świecie NES, SNES i kolejne generacje. Potem niesamowity sukces rewolucyjnej Wii  i równie rewolucyjna funkcjonalnie, ale mniej doceniona Wii U.

Biorąc to wszystko pod uwagę wydaje mi się, że idealną konsolą uzupełniającą istniejące 3DS i Wii U byłaby….

Konsola oparta o architekturę x86-64, która w pełni potrafi emulować Wii U i.. dowolną starszą generację Nintendo.

Dlaczego?

1. NX uzupełniałby istniejące platformy bez ich likwidacji
2. dzięki wstecznej (plus Wii U) kompatybilności zapewniłby pełny dostęp do akcesoriów i gier z NES, SNES, ….Wii i Wii U z poziomu jednego pudełka.
3. Silny, np. 8 rdzeniowy układ chociażby od AMD zapewniłby spokojnie emulację każdej wcześniejszej generacji konsol
4. Ten sam silny hardware byłby … zgodny z platformami konkurencji w kontekście tworzenia/portowania gier – 3rd party samo pchałoby się do współpracy z Nintendo

Oczywiście cena musiałaby być dużo wyższa takiego potwora, NX musiałby posiadać także Gamepad-a ze wszystkimi jego zaletami…

Co wy na to? Czym w waszej opinii będzie kolejna, dodatkowa obok Wii U i 3DS konsola?

 

Podziel się z innymi !

Podobne:

12 Responses to Jaką konsolą będzie tajemnicza NX ?

  • Nintendowiec says:

   Jeśli będzie miał własny system operacyjny to wtedy tak. Ja bym zdecydowanie wolałbym widzieć następnego handhelda od nintendo jako dodatkowy kontroler na którym będzie można streamowac gry z NX. Rozwiązanie takie ma PS4 w połączeniu z vitą.

 • Nintendowiec says:

  Według mnie jest to część dobrze przemyślanej strategii marketingowej rozłożonej na lata. Nintendo stoi przed częściowo zamknietymi drzwiami do rynku gier i otworzy je kopniakiem jak będzie gotowe. Podsumujmy to co wiemy i puśćmy wodze wyobraźni. Nintendo likwiduje program Nintendo Club i ma zamiar zastąpić go innym systemem który będzie taki sam na wszystkich urządzeniach producenta w tym Wii U. Czyż by to była usługa podobna do PSN? Życzył bym sobie tego zwłaszcza że to ujednolicenie tyczy się zarówno konsol przenośnych, stacjonarnych i zapewne rynku mobilnego. Jeśli tak to big N przynajmniej zrówna się ze standardami jakie wprowadziło Sony i Microsoft. Zapowiedziana konsola NX która z pewnością nie powtórzy błędów Wii U będąca w moim odczuciu przy konsolą która naturalnie powoli zabije poprzedniczkę dzięki rewolucji, a nie celowemu działaniu producenta. Nintendo zawalczy z następną generacją konsol stacjonarnych o rynek na równi z MS i Sony i wprowadzi sporo zamieszania. Nie mam wątpliwości że posiadacze Wii U jeśli dostaną gry od wydawców trzecich w bardzo dużym procencie przesiądą się na następce.

  • wiiucompl says:

   Ja mam nadzieję, że NX będzie na tyle mocny, ze 4K, czy 60 fps zawstydzi aktualne 8geny konkurencji…
   Co ciekawe Nintendo wcale nie musi zrobic 9-gen-a (choc do produkcji NX-a pewnie jeszcze minie rok czy dwa) … bo NX uzupełni rodzinę RÓŻNYCH rozwiązań . Megapopularna mobilna new3DS + stacjonarna, typowo Nintendowa, rodzinna Wii U +… no własnie. Plus zupełnie nowa, która albo zawstydzi konkurencje nie niszcząc swojej rodziny jako nowe podejscie do grania. Albo uzupelni w naturalny sposób istniejące 3DS i Wii U… w jednym spójnym środowisku kompatybilności gier, płatności, socialmedia itd…

   • Nintendowiec says:

    4K na tą chwilę to zbędna technologia. Mało kto ma telewizor obsługujący tą rozdzielczość. Strata pieniędzy które można zainwestować w integralną część konsoli z której będziemy korzystać na wyswietlaczach LCD i LED. Można też dać wyświetlacz full HD w gamepadzie. Można stworzyć jeden system dla urządzeń od nintendo wzorem PSN.

     • Nintendowiec says:

      Zgodności wstecz możemy być niemal pewni. Brak tego to strzał w stopę i Nintendo musi zdawać sobie z tego sprawę. Inna możliwość to zwyczajnie sama inżynieria konsoli która wykluczy wsteczną kompatybilność. Czas do ogłoszenia nowej konsoli jest dobry bo jak wszyscy wiemy sprzęt Microsoft i Sony w dniu premiery nie zabezpieczał dodatkowej mocy na przyszłe lata, stąd ciągłe prace nad optymalizacją wydajności o zgrozo ponad rocznych konsol. Mam nadzieję że następcę zobaczymy nie wcześniej niż w 2017.

 • Kamil K says:

  Z tych nielicznych, enigmatycznych ale znamiennych komentarzy Iwata san jak dla mnie wyłania się obraz bardzo nietypowej, nawet jak na Nintndo, konsoli, która przedefiniuje „granie” i mocno spolaryzuje graczy. Kto wie czy nie będzie to coś łączącego w sobie stacjonarkę i handhelda. I wcale bym się nie zdziwił, jakby te wyświetlacze Free Form od Sharp’a były właśnie do NX’a przewidziane. Osobiście nie mam zupełnie pomysłu jakby to można było wykorzystać ale od czego są wizjonerzy w Nintendo? Trzeba cierpliwie czekać. Trudne to będzie bo człowiek liczy dni do E3 a nim się jeszcze tegoroczne zaczęło już myśli się o następnym. A to tak koszmarnie odległa perspektywa i tyle jeszcze może się wydarzyć.

   • Nintendowiec says:

    Jeszcze nie miałem okazji testować urządzenia i prawdę mówiąc nie zamierzam go kupić w najbliższej przyszłości. Rozważałem taką możliwość jednak na Wii U pojawiła się aktualizacja Netflixa i na chwilę obecną aplikacja działa jak należy. Co prawda ładuje się chwilkę(nie dłużej kilkanaście sekund) ale wynagradza nam to czytelne menu które już nie zwalnia dzięki czemu przeglądanie biblioteki jest przyjemnością, a nie drogą przez mękę. Co do aplikacji to jej minusem jest strasznie mała klawiatura do wprowadzania literek. Są też skutki uboczne dla przeglądarki. Pojawiły się problemy z używaniem strony http://www.cda.pl – zwyczajnie nie ładuje do końca zawartości stronki co uniemożliwia oglądanie przez nią filmów. Po odinstalowaniu Netflixa problem znika. Ogólnie Netflix na Wii U jest już na czasie. Wracając do Shield-a to mam mieszane uczucia. Takie urządzenia pozbawiają użytkownika możliwości odtwarzania płyt CD, DVD i Blueray co uważam za minus. Sama koncepcja używania serwisów VOD mnie nie boli lecz już kupno gier wyłącznie w wersji cyfrowej zdecydowanie tak. W ten sposób eliminowany jest rynek wtórny.

Dodaj komentarz

  Translate to:

– NINTENDO ID -
Amiibo – modele 2014/2015
Przydatne linki
mii3 sos2 sos2 sos2 sos2
Polityka prywatności