Xenoblade Chronicles X od 4 grudnia !
Blog o konsoli Wii U i technologiach w rozrywce

Lego Hobbit Wii U

Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie udostępnianie np. zrzutów ekranu z Wii U jest, jakby to powiedzieć, do bani.
PROLOG

Właściwie jedyna sensowna opcja to wysłanie zrzutu ekranu z gry poprzez Miiverse. Przepis jest prosty: gramy w grę, wciskamy przycisk domku (Home) na Gamepadzie, wybieramy Miiverse, dodajemy przyciskiem POST nowy wpis, jeśli to możliwe dodajemy zapamiętany obrazek…
No tak, ale otwarcie potem obrazka - tak jak to kiedyś już pisałem - po otwarciu Miiverse na komputerze daje efekt bardzo niskiej rozdzielczości.
Dopiero gdy po raz kolejny wgrywałem na iPad-a film poprzez aplikację VLC (videolan) za pomocą przeglądarki internetowej i lokalnego WiFi… pomyślałem … a może spróbować inaczej zrzucić zdjęcie z gry na Wii U ?… Co ciekawe VLC był tylko początkiem większych poszukiwań. Zakończonych właściwie happy endem.

PRÓBA PIERWSZA – VLC i WiFi Upload

VLC

Na początek kilka słów o samej aplikacji VLC, która od razu dodam, nie sprawdziła się jako odbiorca moich zrzutów ekranu z Wii U (może jest to możliwe, ale mnie się nie udało)
Ale warto o niej wspomnieć, bowiem w sprytny sposób pozwala wgrywać na systemy iOS pliki multimedialne poprzez lokalne, domowe WiFi.  W skrócie – VLC odpalony na np. iPadzie tworzy „serwer”, na który możemy dostać się z domowego komputera/innego tabletu/smartfona czy w końcu Wii U – słowem z wszystkiego, co ma przeglądarkę internetową i umożliwia wpisanie wskazanego w programie VLC konkretnego adresu IP (np. http://192.168.0.100 – gdy taki otrzymuje nasz iPad od domowego routera). Adres IP na który musimy się zalogować widnieje w samej aplikacji.
Co zrobiłem? Odpaliłem grę – np. Lego Hobbit.  Odpaliłem VLC na iPadzie, uruchomiłem opcję WiFi Upload. Następnie (po wyjściu z gry poprzez przycisk HOME-Domek)  zaproponowany lokalny adres IP (mojego iPad-a) wpisałem w przeglądarkę internetową – Browser – w Wii U. Po wpisaniu poprawnego adresu nasze Wii U loguje się przeglądarką internetową do VLC na iPadzie.  Po tym mamy możliwość (normalnie metodą podnieś/upuść, ale w Wii U przyciskiem „+” na stronce VLC dodać nowy plik multimedialny do wrzucenia na iPad-a.

I tutaj zaczęły się schody, bowiem dalej nie działało to tak jak oczekiwałem.

 

Tak jak  się spodziewałem (tak to działa  gdy chcemy dodać zrzut ekranu do postu w Miiverse) wychodząc na chwilę z gry konsola Wii U zapamiętuje zamrożony obraz na TV i Gamepadzie i UWAGA – obraz jest dostępny jak widać ciągle w pamięci – nie tylko na potrzeby aplikacji Miiverse !
Przekonałem się o tym klikając symbol plusika będąc zalogowanym  w przeglądarce internetowej (Browser) na Wii U na stronie VLC uploadera. Po prostu pojawia się wybór jednego z dwóch obrazków, które system trzyma w pamięci.  Niestety, pomimo informacji, że obrazek trafił na iPad-a nie widać go ani w bibliotece aplikacji VLC jak i w galerii zdjęć.

Pomyślałem – OK, to że VLC sobie nie radzi – nie znaczy, że inna aplikacja na iOS tego nie zrobi (próbowałem VLC na Androida, który to system lepiej stoi jeśli chodzi o wszelkie udostępnianie i przegrywanie plików, ale wersja na Androida nie ma opcji WiFi Upload niestety).

PRÓBA DRUGA – Photo Transfer

Ponieważ uparcie chciałem zrzucić ekrany z gier na Wii U na tableta z iOS, szybko znalazłem w Appstorze aplikację Transfer. Jest darmowa (wyrzuca jakieś reklamy), ale okazało się – że działa!


transfer photo
Przy pierwszym uruchomieniu posiada proste menu podzielone na Send i Receive. Oczywiście wybrałem Odbieranie. Aplikacja tłumaczy jaki adres wpisać w innym urządzeniu (w przeglądarce internetowej Wii U).

transfer1

Adres jest trochę dziwny (nazwa), więc dla pewności sprawdziłem pod przyciskiem Wi-Fi/nazwa mojej sieci WiFi/Adres IP jaki akurat ma mój iPad. I ten właśnie IP – 192.168.x.x  wpisałem w przeglądarce w Wii U i moim oczom ukazało się okienko „Upload photos to your device”. Warto dodać, żę zrzucane tą metodą pliki graficzne trafiają na iPad-a do utworzonego tam folderu-albumu, dzięki czemu łatwo namierzymy go w urządzeniu Apple-a.

2015-01-05 015

 

2015-01-05 007

 

FINAŁ – DROPBOX

No tak, pomyślałem. Ale co ma powiedzieć ten, kto (akurat) nie ma przy sobie żadnego urządzenia z obgryzionym jabłkiem. Od razu rzuciłem się do PC-a by poszukać (czego jak czego, ale aplikacji na PC nie brakuje) stosownej aplikacji… i wiecie co? Wcale nie jest tak łatwo znaleźć aplikację, która DO naszego Pc-ta wrzuci poprzez WiFi i przeglądarkę web pliki np. graficzne…

… no i wtedy…

Sięgnąłem po Dropbox-a. Jest tam uploadowanie plików przez stronę web? (hint – jest). Odpaliłem więc Dropbox-a, założyłem nowy katalog Wii_U (hmmm).
I tutaj okazało się, że aby wrzucić zrzuty ekranu gier z Wii U powinniśmy wykonać mniej więcej następujące czynności:

1. W Wii U – Browser - zalogować się na nasze konto Dropbox i najlepiej przejść od razu do folderu przeznaczonego na zrzuty
2. Odpalić grę po czym w interesującym nas momencie wyjść z gry przyciskiem domek/Home*
3. Wybrać Browser i będąc już zalogowanym na stronie Dropbox, wybrać mały przycisk oznaczający Przesyłanie (plusik na małej karteczce _1_)

wybor1

4. W nowym oknie klikamy na Podstawowy Moduł Przesyłający (_2_) po czym kliknąć Wybierz Plik (_3_)

wybor2


5.  Wskazać obrazek do wgrania (jeden z dwóch – zrzut ekranu z TV i zrzut ekranu z Gamepada)

upload3 (Medium)

zapis

TA DA! Po chwili transferu na naszym Dropbox mamy zrzuconą zawartość ekranu gry, z której przed chwilą wyszliśmy.

 

final

 

(poniższe przykłady – warto kliknąć aby zobaczyć w 720p) . . .  a pod nimi jeszcze EPILOG

Hobbit Lego Wii U

 

2015-01-05 001

2015-01-05 013

 

WiiU_screenshot_TV_01388

 

EPILOG

Garść uwag na koniec:
Niektóre z gier (sprawdźcie sami nawet po zalogowaniu sie na Miiverse i przeglądając posty w różnych community) – nie dają możliwości zgrania zrzutów ekranu. Najnowszy przykład – Watch_Dogs. Niestety zdaje się Ubisoft zablokową taką funkcjonalność, chociaż np. Assasins Creed III i IV na to pozwalają. Inne – jak Call of Duty pozwolą nam zrobić zrzut ekranu, ale nie w trybie Multipalyer.

Druga rzecz – przy zrzucaniu na Dropbox mam wrażenie, że zrzucając kolejny obrazek z tej samej gry zapisywany jest – ! – pod tą samą nazwą. Warto na to zwrócić uwagę.

Trzecia rzecz – jeszcze nie zbadałem tego dokładnie, ale zdaje się, że maksymalna rozdzielczość z TV to 1280×720 czyli 720p co i tak uważam za niezły wynik, choć full hd byłby z pewnością efektowny… No, to teraz czas testować zrzuty ekranu najnowszych produkcji – Smash, Hyrule czy Bayonetta2…

 

Enjoy

 

 

Podziel się z innymi !

Podobne:

2 Responses to Zrzut ekranu z gry na Wii U w 720p ? Jeśli gra na to pozwoli – da się

  • Damek says:

    Ogólnie zrzuty ekranu z Wii U można przesłać na dowolny serwis. To może być – jak w Twoim przypadku – dysk internetowy (np. Dropbox, Google Drive, SkyDrive, Chomikuj), specjalny serwis do przechowywania i publikowania obrazów (np. ImageShack, Google+ Zdjęcia, deviantART, Minus, imgur), zwykła poczta internetowa (np. jako załącznik do wiadomości), czy nawet bramka MMS, która wyśle screenshot bezpośrednio do twojej komórki!

    • wiiucompl says:

      :) czyli Ameryki nie odkryłem. Swoja droga taka funkcja – poprzez kombinowanie za każdym razem z serwisami – jest trochę kiepskim rozwiązaniem. W opcjach Wii U powinno być zaszyte ustawianie parametrów miejsca, gdzie screenshoty powinny trafiać bez zbędnego logowania. Pomijam brak możliwości screenshotow w niektórych tytułach.

Dodaj komentarz

    Translate to:

– NINTENDO ID -
Amiibo – modele 2014/2015
Przydatne linki
mii3 sos2 sos2 sos2 sos2
Polityka prywatności