Xenoblade Chronicles X od 4 grudnia !
Blog o konsoli Wii U i technologiach w rozrywce

Dzisiaj odbył się kolejny Nintendo Direct – czyli zapowiedzi  gier oraz informacje dotyczące produktów Nintendo na najbliższe miesiące.
Tym razem, poza zapowiedzianym na maj Splatoonem (przewiń do 15:25) z rozbudowanym wyposażeniem, ekwipunkiem dostępnym w grze,  czy zapowiedzianym na luty Kirby & the Rainbow Curse (przewiń do 10:40) najbardziej zafascynował mnie rozszerzony trailer Xenoblade Crhonicles X (od 19:00).

Poniższy fragment zapiera dech w piersiach – przestrzeń, ilość detali, różnorodność lokacji i te kolory. Jeśli sama gra od Monolith Soft - jedynie na Wii U – będzie faktycznie tak dopracowana – wtedy nawet zapowiadana nowa Zelda  przy swojej świetności może nieco zblednąć…

Ciekawą zapowiedzią jest także przeniesienie poprzez eShop wybranych gier z Wii na Wii U (przewiń do 08:35) . Jako pierwsza będzie świetna Super Mario Galaxy 2, która w tym momencie jest już dostępna w eShop za jedyne 40 złotych (normalna cena – 80 pln, promocja do 22 stycznia 2015)

Ten direct był bez wątpienia przygotowany głównie pod kątem mobilnych graczy – 3DS/2DS, ale powyższe smakowite kąski na Wii U tylko mogą utwierdzić wątpiących, że Wii U wciąż zyskuje.

[źródło - youtube]

Podziel się z innymi !

Podobne:

 • Damek

  Xenoblade X po prostu świetny. Genialny design lokacji. Ścieżką dźwiękową zajmuje się jeden z moich ulubionych kompozytorów – Hiroyuki Sawano – tak więc epicki soundtrack zapewniony :)
  https://www.youtube.com/watch?v=AvpNXhzscjQ

  • http://wiiu.com.pl/ wiiucompl

   Dokładnie tak. To połączenie detalu z potężnymi, ruchomymi organizmami (robal, latające stworzenia, roboty) i jeszcze większymi, odległymi elementami czy to konstrukcji czy różnorodnej przyrody… Dech zapiera. Np. gdy bohater bierze rozbieg i skacze w dół do odległego akwenu…

 • Thinros

  Cały Direct był warty oglądania, na WiiU zapowiedziany został jeszcze Mario Party 10 ze specjalnymi figurkami Amiibo (Luigi fajniejszy niż pierwsza wersja ze SSB). Szkoda tylko, że żeby grać figurka ze smasha trzeba będzie usuwać dane.

  • http://wiiu.com.pl/ wiiucompl

   Właśnie to jest to – figurka trzyma dane jednej gry. Ewentualnie w innej może coś odblokować. Ale przez to Nintendo zachęca do kupowania następnych :-)
   Ciekawie zapowiadać się może także exclusive od Namco Bandai – o którym na razie tylko wspomnieli – Project Treasure

 • Kamil K

  Xenoblade mnie rozwaliło. Efekt na plazmie powalający. Moment skoku z klifu do zatoki… miażdżący.
  A tak przy okazji to fajnie że ostatnio się tu ruszyło z wpisami. Szczególnie gratuluję i spodobały mi się te dotyczące HDMarketu. Czegoś takiego mi brakowało.

 • Nintendowiec

  Przenośne konsole Nintendo zasłużenie na pierwszym planie. Zapowiedzi gier na Wii U zwłaszcza Xenoblade X robią spore wrażenie. Cieszy tak spore wsparcie Nintendo dla najbardziej niedocenionej konsoli 8 generacji – obiektywnie patrząc to tylko 9 mln użytkowników. Czekam na magiczną dziesiątkę i trzymam kciuki. Pogramy sobie w ciekawe gry w tym roku.

  • http://wiiu.com.pl/ wiiucompl

   To prawda – 10 milionów będzie wyglądało dużo lepiej. Ale myślę, że to kwestia 1-2 miesięcy.
   Swoją drogą czytałem gdzieś ostatnio, że liczba deweloperów, którzy w ankiecie branżowej, zadeklarowali chęć tworzenia na Wii U – wzrosła od zeszłego roku. To także dobry sygnał.

   • Nintendowiec

    Dobre wieści sam chętnie pogram w tytuły od wydawców trzecich właśnie na Wii U. Niedługo poszukam dla siebie dwóch czesci Batmana – Arkham City Armoured Edition, Arkham Origins i Need for Speed Most Wated. Lista potencjalnych gier do kupienia ma już ponad 30 pozycji i rośnie. Możesz dać link do źródła, chętnie poczytam :)

  Translate to:

– NINTENDO ID -
Amiibo – modele 2014/2015
Przydatne linki
mii3 sos2 sos2 sos2 sos2
Polityka prywatności