Xenoblade Chronicles X od 4 grudnia !
Blog o konsoli Wii U i technologiach w rozrywce

Dzięki uprzejmości firmy HDMarket z Wrocławia, która jest jednym z oficjalnych sklepów Nintendo w Polsce – możemy dowiedzieć się o trendach dotyczących Nintendo w naszym kraju. Zapraszam do zapoznania się z kilkoma ciekawymi informacjami…

Nie udało się wprawdzie poznać informacji liczbowych związanych ze sprzedażą konsol i gier Nintendo we wrocławskim sklepie, ale poniższe informacje są równie interesujące.

1. Jaka wersja (edycja) konsoli Wii U sprzedała się najczęściej?

Najczęściej sprzedawane konsole:

1. WiiU premium w zestawie z Mario Kart 8
2. WiiU premium w zestawie z New Super Mario Bros U + New Super Luigi U

Mniejszą popularnością cieszą się konsole w wersji Basic, większość klientów decyduje się jednak na wersję premium.

 

2. Jaka gra na Wii U sprzedaje się najlepiej w HDmarket?

 

hdmarket_gry

 

Poza wyżej wymienionymi, dobrze sprzedają się również gry z taniej serii Ubisoftu, oraz tytuły takie jak Super Mario 3D World. Stosunkowo niewielkim zainteresowaniem cieszą się edycje kolekcjonerskie gier.

3. Jakie akcesorium do konsoli Wii U sprzedaje się najlepiej?

Najlepiej sprzedaje się Pro Controller do WiiU, poza nim zainteresowaniem cieszą się akcesoria związane z grą Mario Kart – protektory na Gamepada i kierownice do Wii U Remote Plus.

4. Ile sztuk Amiibo zostało sprzedanych i jaka figurka cieszy się największym wzięciem?

Największą popularnością jednak cieszą się figurki Amiibo. Najczęściej kupowane są zestawy po dwie figurki, zdarzyło się jednak już kilku kolekcjonerów, którzy kupili cały zestaw (i zapisali się na trzecią falę figurek). Najlepiej sprzedające się figurki w naszym sklepie, to Doneky Kong, Mario, Luigi i Link. Bardzo szybko rozchodzą się również pozostałe modele, wśród których dużym zainteresowaniem cieszy się Zelda i Little Mac.

Konsole stacjonarne, gry i akcesoria stanowią jednak mniejszą część sprzedaży asortymentu Nintendo. Zdecydowanie więcej klientów wybiera konsole przenośne.

newgrudzien14 2014-12-23 005 (Large)

 

 

***

Szczególnie wielkie podziękowania dla Karola, który przygotował i uzgodnił zakres danych, które możemy poznać. Dziękuję także właścicielowi sklepu za zgodę na ich udostępnienie.

 

Rzeczywiście Amiibo bardzo szybko weszło na rynek. Sam posiadam dwie figurki (ha ha – ale nie z wymienionych jako najbardziej popularne…). Kupowanie konsoli z konkretną grą uważam za dobry wybór, jeśli zależy nam na posiadaniu tytułu, który i tak byśmy kupili – a w wybranej edycji konsoli cena samej gry wychodzi taniej.
Już jestem ciekaw statystyk za np. pół roku – czy wtedy zestaw z Super Smash Bros Wii U będzie stanowił największy procent w sprzedaży? No i w tym roku bezwzględnie pojawi się edycja konsoli Wii U z fenomenalnie zapowiadającą się Zeldą.
Donkey Kong Country Tropical Freeze, Bayonetta2 w pakiecie z Bayonetta 1, Mario Kart 8 i Super Smash Bros – to rzeczywiście górna półka jakości, grywalności i zabawy.
Pro Controller dla Wii U jest fantastyczny, szczególnie w strzelankach (oszczędzamy naszego Gamepad-a) i dla drugiego gracza w większości gier.

No i końcowe stwierdzenie, że pomimo wszystko i tak najlepiej cieszą się produkty mobilne. Trendy światowe nie mogą się mylić... Podobno w np. Niemczech pod pojęciem „konsola mobilna” kryć może się wyłącznie produkt Nintendo.

Na koniec – wciąż z niecierpliwością czekam na pierwsze oficjalne dane sprzedaży produktów Nintendo w Polsce od kiedy nowym dystrybutorem jest czeska firma ConQuest entertainment a.s.

[źródło - na podstawie materiałów udostępnionych przez sklep HDMarket]

Podziel się z innymi !

Podobne:

 • http://www.marcinstasiak.pl/ Marcin Stasiak

  Fajny sklep byłem pozytywnie zaskoczony, szkoda tylko że nie mieli Pro Controllera którego szukałem. :P

  • http://wiiu.com.pl/ wiiucompl

   Fajny fajny. Rozmawiałem z obsługą dłuższą chwilę – jak mnie zapewnił wiele gier czy akcesoriów po prostu schodzi po dostawie.

 • Kamil K

  Będę musiał się do nich przejść. Szkoda tylko, że ceny mają generalnie ok 20zł wyższe niż na przykład w KonsoleiGry (nie ma go we Wrocławiu ale mają sklep internetowy). Ciekaw jestem jaką będą mieli cenę na New 3DS XL bo w swoim czasie mieli jedną z lepszych cen w Polsce na starego XL’a. A próbowaliście może ugrać jakiś rabat. Gdyby zeszli mi z cenami do poziomów przynajmniej jak w KiG z wysyłką to mógłbym zakupy robić tylko u nich.

  • http://wiiu.com.pl/ wiiucompl

   Myślę, że o rabat dzisiaj można walczyć nawet w lokalnym markecie z warzywami, więc – przy trochę większych zakupach – zawsze warto negocjować. W sumie fajnie, że wspominasz inne sklepy z Nintendo. Fajnie byłoby zebrać opinie o nich w jednym miejscu.

  Translate to:

– NINTENDO ID -
Amiibo – modele 2014/2015
Przydatne linki
mii3 sos2 sos2 sos2 sos2
Polityka prywatności