Xenoblade Chronicles X od 4 grudnia !
Blog o konsoli Wii U i technologiach w rozrywce

Wczoraj miałem okazję odwiedzić oficjalny sklep ze sprzętem i grami Nintendo we Wrocławiu.  Sklepów w Polsce jest więcej, ale z racji tego, że ten był najbliżej a przed świętami chciałem zrobić prezenty związane z grami – wybrałem się właśnie do Wrocławia. Szczerze mówiąc nie liczyłem na wielki wybór, ale ponieważ  HDMarket jest blisko centrum miasta więc pomimo późnej pory udało mi się tam podjechać po pracy. Oto co ciekawego tam zobaczyłem i się dowiedziałem…(uwaga, tekst NIE jest sponsorowany :-) )

Pierwsza sprawa – okazało się, że na miejscu jest duża liczba zarówno różnych edycji i wersji  konsol Nintendo – Wii U, 3DS, 2DS. Do tego duży wybór gier na Wii U i 3DS-a. Szczególnie bez problemu zakupimy najnowsze produkcje – SuperSmashBros, Bayonetta2, Hyrule Warriors, Mario Kart8, DonkeyKong, Watch_Dogs ale także starsze mocne tytuły – Nintendo Land, ZombiU i wiele innych. Na 3DS-a oczywiście także spory wybór z najnowszymi Pokemonami na czele.

newgrudzien14 2014-12-23 003 (Large)

Druga sprawa – We wrocławskim sklepie zakupimy bez problemu wiele akcesoriów do konsol Nintendo – zasilacze, dodatkowe kontrolery do Wii U – Remote, Pro Controler czy etui.

newgrudzien14 2014-12-23 005 (Large)

Trzecia sprawa – Amiibo- praktycznie każda z pierwszej fali figurek Amiibo jest dostępna w sklepie, a kolejne wkrótce się pojawią. (Oczywiście szukałem Samusa z podwójnym laserem i księżniczkę Peach, które to (dzięki felerowi) były sprzedawane w USA na ebay za grube tysiące dolarów kolekcjonerom).

newgrudzien14 2014-12-23 002 (Large)

Obsługa sklepu  bardzo dobrze orientowała się w aktualnych hitach Nintendo i trendach na rynku gier. Jeśli więc chcemy upewnić się co do przyszłych produktów, możliwych cen (np. New3DSa) śmiało możemy o tym porozmawiać. Co więcej, udało mi się dowiedzieć jakie gry i konsole sprzedają się najlepiej w ostatnim czasie (o tym wkrótce) i jak to jest sprzedawać gry i konsole Nintendo w Polsce, gdzie dominacja platform Microsoftu i Sony wydaje się sztucznie nakręcana.
Powiem tylko, że fani Nintendo w Polsce „wyrastają jak spod ziemi” pytając i kupując najnowsze hity. Świadomość graczy znających zalety i grywalność gier Nintendo jest wyższa niż sądziłem.

newgrudzien14 2014-12-23 006 (Large)

W sklepie zaopatrzyłem się w Hyrule Warriors i dwa Amiibo – Pikachu i Peach, które dzisiaj trafią pod choinkę. O samej grze napiszę więcej wkrótce, bowiem rozmawiając o niej w sklepie po prostu nabrałem apetytu na przygody Linka w świecie Hyrule…

newgrudzien14 2014-12-23 004 (Large)

 

newgrudzien14 2014-12-23 008 (Large)

Podsumowując – bardzo się cieszę, że odwiedziłem przykładowy oficjalny sklep Nintendo w Polsce. Towar na półkach, bardzo duże według sprzedającego zainteresowanie, ciągłe dostawy i dobre ceny. Okazało się także, że współpraca z dystrybutorem Nintendo na Polskę jest bardzo sprawna i profesjonalna. Ilość nawet takich drobiazgów jak polskojęzyczne wysokiej jakości katalogi Nintendo, foldery, ulotki i plakaty tylko to potwierdzają. Czy faktycznie musimy mieć Nintendo w sieciach sklepów elektronicznych? Fani Nintendo w Polsce wiedzą co dobre i sami sobie radzą ze znalezieniem ulubionych gier.

 

Podziel się z innymi !

Podobne:

2 Responses to Co można kupić w sklepie z produktami Nintendo w Polsce?

 • Damek says:

  To bardzo dobrze, że takich sklepów współpracujących z oficjalnym dystrybutorem jest coraz więcej. Moim zdaniem lepszym (wygodniejszym) rozwiązaniem jest udanie się osobiście do sklepu i wybranie sobie gry z półki, niż zakup przez internet – grę mam od razu, nie martwię się, czy przesyłka dotrze na czas cało i zdrowo; ceny także jakoś diametralnie nie różnią się w całkowitym rozeznaniu. Jednak z ostatnim zdaniem mógłbym polemizować. Oczywiście – fani wielkiego N wiedzą jak sobie poradzić ze znalezieniem ulubionych gier, nierzadko samowolnie spełniając funkcje ambasadorów japońskiej firmy (dobry przykład Twojego blogu). Jednak nie tylko o nich tutaj chodzi. Są gracze, którzy chcieliby wypróbować Wii U, czy Nintendo 3DS, lecz nie mają sposobności – żadnych znajomych posiadających takowe konsole, ani środków na próby z nowymi rozwiązaniami – więc pozostają przy „sprawdzonych” platformach. Są też osoby nieświadome, nieobyte z aktualną sytuacją na rynku elektronicznej rozrywki, którzy – co trafnie zaznaczyłeś – są łatwym kąskiem na wszelkiego rodzaju techniki marketingowe. Już samo pojawienie się marki Nintendo w większych sieciach sklepów byłoby znaczącym krokiem w jej popularyzacji, jednocześnie najkompetentniejszym przedstawieniem jej oferty. Nie zmienia to jednak faktu, że dystrybutor, jak i współpracujące z nim sklepy robią kawał dobrej roboty, dzięki czemu perspektywa graczy Nintendo w Polsce już teraz jest o niebo lepsza niż choćby w czasie premiery Wii U.

  • wiiucompl says:

   Wcześniej już słyszałem, a w rozmowie z obsługą sklepu potwierdziło się, że w takich np. Niemczech to własnie Nintendo jest w sklepach synonimem „konsol”. To Nintendo kupowane jest dla gier, to Nintendo leży w marketach na półkach. Gdy ktoś mówi tam np. „konsola mobilna” to nie ma mowy o PSVita. Oczywiste jest, ze chodzi o Nintendo a szczególnie dzisiaj – 3DS.
   Do tego nam jeszcze daleko. Ważne jednak, że dostęp jest coraz lepszy do gier i sprzętu Big N w naszym kraju.
   A kupowanie w sklepie, gdzie można sobie wziąć do ręki pudełko z grą lub konsolą jest bezsprzecznie dużo lepsze. Szczególnie w sytuacji, gdy zależy nam na czasie – idziemy, płacimy, gramy lub dajemy na prezent. No i można spotkać ludzi, których także fascynuje świat Zeldy, Maria czy Bayonetty…

Dodaj komentarz

  Translate to:

– NINTENDO ID -
Amiibo – modele 2014/2015
Przydatne linki
mii3 sos2 sos2 sos2 sos2
Polityka prywatności