Xenoblade Chronicles X od 4 grudnia !
Blog o konsoli Wii U i technologiach w rozrywce

Już za dwa dni – 21 listopada będzie dostępna gra Watch_Dogs na platformę Wii U.  Czy kupicie tą grę, wcale nie najnowszą, Ubisoftu? Czy macie zamiar zapłacić firmie, która jakiś czas temu dała do zrozumienia, że w prostych słowach – ważna będzie liczba konsol Wii U na rynku, aby Ubisoft dalej tworzył dla niej gry…
No właśnie. Zachęcam do przeczytania dalszej części…

Jeszcze rok temu Ubisoft był co najmniej przyjaźnie nastawiony do Wii U Nintendo. Jednak z czasem powoli zaczął wycofywać się z tej platformy. Wii U nie doczeka się takich tytułów jak Assasin Creed Unity czy najnowszy Far Cry 4…
Wszystkie liczące się platformy otrzymały już Watch_Dogs, który nieco krytykowany za rozbieżności graficzne między tym co prezentowano na E3 a faktycznym światem na PC i innych platformach – został jednak w miarę dobrze przyjęty.

watchdogs1

Pytanie brzmi: Czy kupić Watch Dogs na Wii U i jednocześnie wesprzeć Ubisoft, który jakby nie było olał Nintendo i platformę Wii U? Czy Wii U potrzebuje portu gry tego typu w czasie gdy jako platforma rodzinna posiada coraz lepsze notowania na rynku, ale za sprawą dopracowanych gier ze stajni Nintendo i okolic – Mario Kart 8, Bayonetta 2, nadchodzącego Super Smash Bros…?

Moja odpowiedź brzmi – TAK. Kupić. Wesprzeć.

Oto dlaczego:

1. Trzeba pamiętać, że Ubisoft od dawna tworzyło gry na konsole Nintendo. Do dzisiaj – wciąż pojawiają się kolejne wersje Just Dance, które dają wciąż wiele radości z tańca w gronie rodziny czy przyjaciół. To właśnie Ubisoft wypuścił wraz z premierą bardzo mocnego exclusive-a – ZombiU, który do dzisiaj nie może być pomijany w analizie tej platformy. ZombiU zostało dobrze przyjęte przez recenzentów jak i na pewno przyczyniło się do wzrostu zainteresowania nowym next-genem Nintendo w początkowych, chudych miesiącach tej niedocenianej konsoli. To także Rayman początkowo exclusive, ale potem już multiplatformowa fantastyczna platformówka daje wiele radochy każdemu właścicielowi Wii U. To Ubisoft dał właścicielom Wii U dostęp do świata Assasinów – A.Creed III czy A.Creed IV pomimo pewnej sztywności gatunku znalazło wielu nabywców urozmaicając dość statyczny obraz gatunkowy gier na Wii U.

ign

 

 

a3

 

WiiU_RaymanL

 

 

zombiu

 

2. Ubisoft chętnie obniża ceny swoich gier w sklepie Nintendo – eShop. Pamiętam, że każdy ich tytuł był dostępny w pewnych okresach za około 75 złotych lub mniej. Takie okazje to dobry moment na zakupy tych, jakby nie było mocnych, multiplatformowych tytułów AAA.

3. Ubisoft daje ciała z najnowszymi grami … na innych platformach. Suchej nitki nie zostawiają zarówno gracze jak i recenzenci na Assasins Creed Unity za problemy graficzne i liczne bugi w trakcie rozgrywki. Podobnie najnowszy FarCry 4 powoduje frustracje wśród użytkowników. Co ciekawe powstała nawet platforma dedykowana update-om tych gier. Life update. Biedne Ubisoft dostaje nawet baty od znawców historii. Ich ostatni Unity rzekomo mija się z historyczną prawdą Francji…

4.  Obserwując te problemy, ale także innych wydawców nowych produkcji – np. GTA V na pozostałe next-geny  - można odnieść wrażenie, że to nie tylko Ubisoft jest w tym przypadku źródłem problemów, ale także same platformy Microsoftu i Sony.

5. Ubisoft powinno otrzymać także jasny sygnał – wydając gry na Wii U – możecie liczyć na duże zainteresowanie graczy platformy Nintendo.

watchdogs2

6. No i najważniejsze – Watch_Dogs na pewno da wiele radochy z gry – to pierwsza ‚dorosła’ gra na Wii U z otwartym światem. Owszem był Lego Undercover – ale to tytuł dla również młodszych graczy. Fakt – jest Deus Ex – to jednak oferuje mocno ograniczone lokacje. Watch Dogs będzie więc smakowitym kąskiem na platformie Wii U dla wielu graczy, którzy od czasu do czasu dadzą odpocząć Mario Kart8, Smashom czy innym zabawnym tytułom, który bez wątpienia każdy właściciel Wii U i tak kupi…

Watch_Dogs dzięki mrocznemu klimatowi, ciekawym zadaniom, jako namiastka niedostępnego GTA (czego osobiscie wcale nie potrzebuję na Wii U) może być właśnie trafionym tytułem, który znowu ożywi relacje Ubisoft-Nintendo.

 

Mnie osobiście ciekawi kiedy Ubisoft faktycznie powróci do owocnej jeszcze nie tak dawno współpracy między obiema firmami. Co więcej – problemy na innych platformach daje nadzieję, że Francuzi zrozumieją, że Wii U i Nintendo w ogóle to dobra, stabilna i dojrzała platforma do gier w którą warto inwestować roboczogodziny level-designerów, koderów czy muzyków…

Podziel się z innymi !

Podobne:

7 Responses to Czy wesprzecie Ubisoft kupując Watch Dogs na Wii U?

 • Damek says:

  1. Just Dance – prawda jest taka, że ta seria nigdy by nie powstała gdyby nie Nintendo. Wii zapoczątkował erę kontrolerów ruchowych. Pierwsza i druga część to ekskluzywy na Wii. Dopiero trzecia odsłona wyszła na konkurencyjne odpowiedniki wiilotów. Ale i tak do dnia dzisiejszego to właśnie na Wii te gry – z głównej serii oraz spinoffy – sprzedają się wyśmienicie – każda licząc w kilku milionach sprzedanych kopii! Ubisoft ma tego świadomość. Wie, że część graczy kupiła nową konsolę. (Podobna architektura obu konsol to również jakiś argument – niższe koszty portu.) To czysty interes. ZombiU, port AC II, wydanie AC IV. Ubisoft był to „winny” Nintendo za odniesiony sukces na platformie Wii, z drugiej strony była to też inwestycja – Wii U potencjalnie mogło odnieść sukces już na starcie.

  1. Rayman Legends – gra zasługuje na osobny podpunkt. Do tej pory nie mogę tego wybaczyć Ubisoftowi. Ex-exclusive Wii U. Gra jest świetna, genialnie wykorzystuje model grania na Wii U. Byłby to na pewno jeden z najlepszych tytułów na wyłączność, must-have śmiało konkurujący z dwuwymiarową odsłoną Mario! (Potencjał mógłby być jeszcze większy – DLC z dodatkowymi planszami, czy wykorzystanie figurek amiibo.) Ubisoft zrobił niesamowite świństwo Nintendo tym ruchem, graczom tym bardziej.

  2. Sam skusiłem się na ZombiU – choć to całkowicie nie moje klimaty – w promocji na eShop za niecałe 40zł(!) Ale, czy to nie jest tak, że gracze po prostu nie kupuję tych gier po „normalnej” (czytaj: nieadekwatnej według nich) cenie? A takie promocje to jedyny sposób na jakikolwiek zbyt? Mają też świadomość, że takie gry często tracą na wartości (tj. tanieją) z upływem czasu – więc wstrzymują się z zakupem, żeby nie przepłacić.

  3. Uogólniłbym to zjawisko do jakiegokolwiek większego wydawcy produkcji multiplatformowych. Współcześnie takie tytuły wychodzą po prostu niedopracowane, raz błędy są znikome, innym razem dość uprzykrzające. Reakcja krytyki uzasadniona.

  4. Też uważam, że wybór architektury „pecetowej” na ówczesne next-geny od Sony i Microsft to błąd. Teraz zamiast optymalizować kod to konkretnej hermetycznej kompletnej platformy każdej z osobna, deweloperzy złudnie widzą zbieżne architektury, szybsze, tańsze, mniej pracochłonne portowanie, ale jak widać – nie do końca poprawne.

  5.,6. Ubisoft należy do nielicznych wydawców tzw. „dorosłych” (phi?!) gier AAA na Wii U. Gracze nie mając dużego wyboru sięgną po jakiś tytuł. Trzeba jednak pamiętać, że od zawsze, obojętnie jaki wydawca 3rd party konkuruje na konsolach Nintendo z grami od Nintendo – a to na prawdę wysoka poprzeczka. Jeżeli gry będą słabe, ich zainteresowanie również takie będzie. Dodatkowo opóźnienie premiery zmniejsza drastycznie szansę zakupu takiego tytułu – albo gracz ogra tytuł na innej platformie pod wpływem hype’u, albo zdąży wyrobić sobie zdanie z przeróżnych recenzji i opinii.

  Ja też chciałbym, żeby wsparcie deweloperów 3rd party powróciło jak najszybciej na Wii U, i powrót Ubisoft byłby tą pierwszą oznaką. Ale jak widzisz – Nintendo też jest winne – tu chodzi o czysty biznes, kalkulacje, a nie o jakąś złośliwość, czy politykę. AC Unity nie wyszło, bo prawdopodobnie poprzednie części serii na Wii U sprzedały się nie tak dobrze jak prognozowano. Natomiast takie Child of Light miało już potencjalnych nabywców… Na początku myślałem, że przeniesienie premiery Watch_Dogs to strategiczny ruch (premiera Mario Kart 8), teraz już nie jestem tego pewny (na horyzoncie Smash Bros)…

  • wiiucompl says:

   Niestety tego nie wiem. Próbowałem szukać w sieci zdjęcia okładki, gdyż gdyby były polskie napisy – z tyłu (podobnie jak w Resident Evil Revelations) powinno to być oznaczone.
   Na razie ściagam 20 GB. Dam znać po odpaleniu.

   • Jarosław Zawada says:

    Nie ma wersji pl. Na YouTube jest gameplay i typ chodzi tez po opcjach języka i pl wersji nie ma. Wg mnie to pojebane bo to przecież port gry do tego ubi jest wydawca wiec samo robiło spolszczenie na inne platformy . szkoda

    • wiiucompl says:

     Potwierdzam. Napisów PL brak. Szkoda. Większa motywacja do nauki ang.
     Dopiero późnym wieczorem siądę do pierwszej rozgrywki, ale już z samego menu i wstępu wygląda smakowicie

     BTW – zastanawiałem się, czy brać box-a czy s eShop i wybrałem eShop. Wolę cichy świst dysku USB w tle niż ciągłe piłowanie napędu płyt jak to zazwyczaj ma miejsce przy mocnych tytułach typu CoDBo2, Ghost czy nawet MarioKart8

Dodaj komentarz

  Translate to:

– NINTENDO ID -
Amiibo – modele 2014/2015
Przydatne linki
mii3 sos2 sos2 sos2 sos2
Polityka prywatności