Xenoblade Chronicles X od 4 grudnia !
Blog o konsoli Wii U i technologiach w rozrywce

Oczywiście samo wypuszczenie długo oczekiwanego Super Smash Bros na Wii U (USA – 21 listopada/ Europa – początek grudnia)  nie jest jednoznaczne z nagłą dominacją Wii U. Z pewnością nie. Jednak ten tytuł w połączeniu z ostatnimi kilkoma ruchami Nintendo moim zdaniem  znacząco wpłynie na ilość sprzedanych konsol Wii U w okresie świątecznym i późniejszym. Oto dlaczego:

1. Super Smash Bros na przenośne 3DS to nie tylko łamacz joysticków. Sprzedaż tej gry na tę platformę sięgnie wkrótce 3 miliony sztuk.
http://uk.ign.com/articles/2014/10/07/super-smash-bros-for-nintendo-3ds-sells-over-28-million-copies

Pamiętajmy, że platforma 3DS jest najlepiej dzisiaj traktowaną przez graczy mobilną dedykowaną konsolą do gier. Niezliczona liczba dopracowanych gier, olbrzymi nacisk na wykorzystanie własnych, sprawdzonych bohaterów, tytułów czy nawet motywów dźwiękowych sprawia, że każdy kto choć raz miał do czynienia z Nintendo przy kolejnym tytule tego producenta potraktuje jak dobrego starego znajomego – Zeldę w nowym wydaniu, Mario, Luigi-ego czy dziesiątki innych z Pokemonami na czele.

ssmamibo

Jednocześnie zapowiedziane na ostatnim Direct kilkadziesiąt nowości dotyczącej tylko jednej gry – Super Smash Bros w wersji na Wii U po prostu miażdżą. Nie jest to naciągana lista plusów dodatnich i plusów ujemnych własnej produkcji. Mnogość trybów gier, Rozgrywka sieciowa, rozbudowane i różnorodne mapy, edycja własnych, 8 graczy jednocześnie w lokalnym multiplayerze, wsparcie dla Amiibo, nowe postacie i DLC… To naprawdę tytuł Must-Have, chyba nawet bardziej niż genialny Mario Kart 8.


2. Tymczasem niedawno piekło zamarzło – te właśnie Pokemony Nintendo pojawiły się  na konkurencyjnej jakby nie było platformie Apple w sklepie AppStore – Pokemon TCG Online czyli karciana gra w świecie Pokemonów.

smashbros_Pokemon_iphone_ipad

https://itunes.apple.com/us/app/pokemon-tcg-online/id841098932?mt=8 

A chwilę później Camp Pokemon, czyli zestaw prostych minigier w świecie Pokemonów – takie lizanie lodów przez szybę (ipada lub iphone-a)  po to, by w końcu wejść do lodziarni – w tym przypadku świata Nintendo – kupując docelowo jedną z ich konsol i „prawdziwą” grę. Miliony posiadaczy sprzętu Apple przynajmniej spróbuje posmakować zakazanego owocu –  na wszystkim co mobilne i nie oznakowane logiem Nintendo. Fantastyczna taktyka, praktycznie samo-nakręcająca się promocja.

pokemon_iphone

https://itunes.apple.com/us/app/camp-pokemon/id919218502?mt=8

Zresztą zostało to trafnie opisane na łamach portalu Spidersweb.pl

3. Nintendo nie próbuje udawać kogoś kim nie jest i jest konsekwentne. Dostarcza rozrywki domowej i mobilnej bo na tym się zna. Nie musi mieć każdej gry 3rd party by gracze byli zadowoleni. Gry są niesamowicie dopracowane a Nintendo zaczął w końcu robić dobrą reklamę własnych produktów. Jak chociażby poniższy filmik tłumaczący zalety i sposób działania nadchodzącej falii małych figurek Amiibo, które dzięki komunikacji NFS staną się nie tylko fajnym gadżetem na półkę. Będą faktycznym tool-em każdego gracza Nientendo bez względu na platformę.


4. Liczba sprzedanych konsol ciągle rośnie. To już ponad 6.68 mln sztuk Wii U oraz 36 mln sztuk sprzedanych gier na Wii U. Mobilne 3DS to już ponad 44 mln sztuk samych konsol i 171 milionów sprzedanych gier.

* 2014.10.29 – aktualizacja – to już 7,29 miliona sprzedanych Wii U !

nintendo
Czy taka liczba sprzedaży powinna sugerować aż takie wielkie kłopoty Nintendo jak to niektórzy opisują?  Chyba nie. Tym bardziej, że…

5. Nintendo ujednolica platformę mobilną – 3DS/2DS oraz nadchodzące new 3DS wraz z coraz lepiej radzącą sobie stacjonarną Wii U. To nie tylko wspólne konta Nintendo ID, zbieranie punktów na obu platformach w celu zakupu nowych gier. To nie tylko analogia w portfolio gier czy ustawieniach menu. Okazuje się, że Nintendo umożliwi wspólne granie w gry bez względu na to czy gramy na konsoli w kawiarni na 3DS czy w domu przy telewizorze na Wii U.
Najnowszy, zapowiadany i gorąco komentowany Super Smash Bros na 3DS w połączeniu z wersją Wii U to nie tylko wspólne granie. 3DS będzie mógł pełnić rolę DODATKOWEGO KONTROLERA. Chociażby przydatnego gdy odpalimy jednoczesną grę dla 8 osób!

smashbros_control

6. Niektóre rynki – np. Japonia, która jest oczywiście wyjątkowa w tym temacie to ocean bez dna jeśli chodzi o chętnych kupujących gry i konsole. Nintendo w kraju kwitnącej wiśni króluje. Pojawienie się tam np. XboxOne i jego sprzedaż była żenująca. Inne rynki będą reagowały proporcjonalnie do rynku japońskiego jak sądzę. Rynek japoński ciężko porównywać do naszego rodzimego, ale nowy dystrybutor i jego działania  - strony nintendo.pl, fanpage na Facebooku, uczestnictwo w odbywających się w Polsce targach czy prezentacjach, nowe sklepy sprzedające hardware i software Nintendo, a w końcu powolne odbudowywanie świadomości graczy w Polsce – dają nadzieję na lepsze czasy dla Nintendo nie tylko na świecie ale także w Polsce. Nintendo coraz lepiej tłumaczy, informuje i wynagradza. Tym którzy kupują gry na e-Shop daje możliwość wykorzystania zbieranych punktów aby doładować swoje konto i  zakupić kolejne gry. Informuje o różnicach w rozdzielczościach 3DS vs Wii U i ewentualnych różnic z tego wynikających.

 

smashbros_resolution

7. Nowe tytuły, które pojawią się jeszcze w 2014 i w 2015 r. tylko zwiększą liczbę tych, którzy wybiorą Nintendo. Xenoblade Chronicles X, Mario Party 10, Splatoon, Mario Maker, Yoshi’s Wolly World…

cool1

 

do tego oczywiście Super Smash Bros, a dla tych, którym się nie spieszy – Watch Dogs czy Lego Batman 3 i dziesiątki innych…

 

cool2

Zobaczcie to co zebrał w jedno miejsce serwis Kotaku – jak reagowali gracze śledzący ostatni Nintendo Direct gdy dowiedzieli się, że jeden z najtwardszych Pokemonów trafi do Super Smash Bros jako DLC zarówno na Wii U jak i 3DS… To trzeba zobaczyć.

http://kotaku.com/watch-people-freak-out-over-mewtwo-in-new-smash-bros-1650207439

A na koniec spójrzcie na jeden z komentarzy, który był umieszczony pod filmem na Youtube, prezentującym zapowiadane możliwości Super Smash Bros:

ssb

[źródło - nintendo, kotaku, spidersweb, youtube]

Podziel się z innymi !

Podobne:

Dodaj komentarz

    Translate to:

– NINTENDO ID -
Amiibo – modele 2014/2015
Przydatne linki
mii3 sos2 sos2 sos2 sos2
Polityka prywatności