Xenoblade Chronicles X od 4 grudnia !
Blog o konsoli Wii U i technologiach w rozrywce

Powiem krótko – nie znałem Bayonetta 1, ale demo Bayonetta 2 to najbardziej fascynujące 750 MB, które od dawna testowałem. Fakt – to tylko namiastka całej gry a ja mogłem jej poświęcić jedynie godzinę, ale naprawdę warto.

Same zapowiedzi nie przekonywały mnie zbytnio – seksowna kobieta-gimnastyczka, która nie dość że potrafi czarować, to w dodatku świetnie posługuje się wszelaką bronią i ratuje nie wiadomo kogo przed nie wiadomo czym..

Tymczasem okazało się, że Bayonetta 2 potrafi wciągnąć od pierwszych sekund po uruchomieniu. Najpierw szybka nauka podstawowych ciosów i kombinacji a potem – akcja. Nie mam zamiaru opisywać treści samej gry, gdyż to powinni robić ludzie zafascynowani tematyką  Bayonetty, której ja nie  kojarzyłem do tej pory z niczym. Teraz jednak wiem, że to kawał dobrej rozrywki, która w pełnej wersji zapowiada się fantastycznie. Samo demo pozwala zasmakować w bardzo dobrej grafice, szybkiej ale nie męczącej (czego się obawiałem) animacji i sprawnie połączonych przerywników filmowych.

Sama gra przypomina mi trochę (no, może troszeczkę) wszelakiego rodzaju Tekkeny i inne bijatyki w japońskim stylu, gdzie podskakujemy kilkukrotnie odbijając się w powietrzu czy uruchamiamy poza typowymi ciosami różne ukryte kombinacje . Tutaj jednak wygrana walka pozwala przejść dalej i kontynuować historię.  Bardzo wciąga chęć pokonania dość trudnych – nawet na początku rozgrywki – przeciwników. Dlatego chęć gry dalej bardzo wzrasta z każdą minutą.
Sama grafika zasługuje na uwagę. Bogate, dopracowane scenerie, potężne animowane obiekty i przeciwnicy oraz przede wszystkim sama Bayonetta. Jej animowana postać jest fantastycznie naturalna, a wszystkie dodatki np. zamiana w motyla aby podlecieć wyżej naprawdę robią wrażenie. Co ważne ilość detali i ruchu nie przeszkadza w ocenie sytuacji na ekranie.


Boyonetta 2 stworzona przez studio Platinum Games to bardzo mocny tytuł do każdej kolekcji Wii U, trochę przerysowany rodzaj rozrywki, który lepiej wygląda na żywo niż na trailerach. I wciąga. Serio.

Polecam

Podziel się z innymi !

Podobne:

Dodaj komentarz

    Translate to:

– NINTENDO ID -
Amiibo – modele 2014/2015
Przydatne linki
mii3 sos2 sos2 sos2 sos2
Polityka prywatności