Xenoblade Chronicles X od 4 grudnia !
Blog o konsoli Wii U i technologiach w rozrywce

Czy pamiętacie, jak wielokrotnie pisałem, że konsola Microsoftu Xbox One nie jest bezpośrednim konkurentem dla Wii U Nintendo i że Kinect wcale nie jest taki rewelacyjny?

Ostatnie doniesienia tylko mnie w tym utwierdzają, gdyż Microsoft zadecydował, że jedyny środek w celu dogonienia konkurencyjnej PS4 od Sony to… rezygnacja z jednej z najważniejszej cech konsoli – Kinecta, czyli modułu do kontroli ruchu i obsługi głosowej.

Osobiście widzę to jako porażkę producenta konsol, który jak widać nie jest do końca przekonany do celowości używania tego – jakże wcześniej przewartościowanego – składnika zestawu do grania.

Kamera Kinect Xbox One

Czy jestes gotowy na kamerę w swoim salonie?

Czy wyobrażacie sobie, aby w ten sposób Nintendo nagle zrezygnowało z GamePad-a lub SensorBar ? Pomijam już reakcje developerów, którzy nagle muszą dodać dodatkowe fragmenty kodu do gier aby można było obsłużyć je nie tylko ruszając ręką przed Kinectem ale także z poziomu Pad-a.
Szczególnie wszyscy twórcy gier tanecznych i ruchowych zostali postawieni w trudnej sytuacji.

To także kilka milionów użytkowników, którzy już zakupili XOne i nagle okazuje się, że nie specjalnie wcześniej potrzebując Kinect-a do gier które lubią, nagle nie musieliby go kupować oszczędzając 100 USD…

Daleko mi do bycia hate-rem, który za wszelką cenę neguje sens innych platform lub je wręcz zwalcza. Nic z tych rzeczy. Jednak gdyby Nintendo postąpiło podobnie – natychmiast pozbyłbym się takiej platformy z mojego domu. Nie dla mnie byłyby podobne niespodzianki…

Podziel się z innymi !

Podobne:

Dodaj komentarz

    Translate to:

– NINTENDO ID -
Amiibo – modele 2014/2015
Przydatne linki
mii3 sos2 sos2 sos2 sos2
Polityka prywatności