Xenoblade Chronicles X od 4 grudnia !
Blog o konsoli Wii U i technologiach w rozrywce

 

To dopiero pierwszy dzień odbywających się we Wrocławskiej Hali Stulecia CD action Expo, ale już na gorąco – bo z pociągu – pierwsze wrażenia z tej świetnej imprezy. Oczywiście przede wszystkim o Nintendo.

image

Same zdjęcia wyrzucę w kolejnym wpisie. Tutaj chciałbym przede wszystkim zachęcić wszystkich, którzy są akurat w okolicach Wrocławia by w ten weekend wybrali się do potężnej hali na przeciw wrocławskiego zoo, gdzie znany wszystkim graczom magazyn CD action świętuje swoje 18-te urodziny.

Wkoło samej hali, gdzie są ekspozycje i miejsca do grania na wielu platformach są oprócz samych gier także inne imprezy towarzyszące.

W samej hali jest dość ciemno, wszędzie kręcą się przebrani za rożnych bohaterów z gier i filmów młodzi ludzie, a ze sceny co jakiś czas dochodzą głośne nawoływania i prezentacje ( np. Coś tam było o Wiedźminie ;) ) To jednak zdecydowanie właśnie stoisko Nintendo wyróżniało się spośród innych platform.

Już z daleka było widać dużą powierzchnię przeznaczoną dla fanów Zeldy, Mario i Pokemonow. Kilkanaście białych Wii U i podobna liczba stanowisk z 3DS i 2DS umożliwiła olbrzymiej ilości chętnych poznać to co Nintendo ma teraz najlepsze w ofercie.

Widziałem z jaka autentyczną radością ludzie odpalali nowe-stare Mario Kart 8 ( tak tak warto tam iść chociażby po to), młodzi i starsi gracze skakali na skoczni w Wii fit U a obok odbywał się konkurs w Mario Kart 7 na 3Ds gdzie główną nagrodą jest specjalna edycja konsoli Wii U.

W samej hali jest naprawdę masa zwiedzających i naprawdę miło się patrzyło na tłumy zatrzymujące się przy eleganckich białych monitorach Nintendo by pograć w gry na Wii U i 3DS. Do tego bardzo pomocna obsługa ConQuest, która każdemu błyskawicznie tłumaczyła jak obsłużyć grę zachęcając kolejnych nadchodzących, których jak się okazuje wcale nie trzeba było długo namawiać. Do tego świetnie przygotowany, gruby folder który idealnie tłumaczy czym jest WiiU i 3ds, jakie gry oferują, jakie wyjątkowe cechy posiadają, oczywiście wszystko w naszym ojczystym języku…

Już na samym początku bardzo ujął mnie komentarz malej dziewczynki, która swojej mamie wskazując na Wii U z odpalono wii fit u stwierdziła: Mamo to jest właśnie ta nowa gra…

To właśnie uzmysłowiło mi, czym zresztą podzieliłem się z ludźmi z ConQuest, że tak naprawdę w Polsce nowy dystrybutor może pokazywać Wii U jako ” nową” konsolę gdyż cały czas było widać magnetyzm z jakim działały na ludzi  stanowiska z grami Nintendo. W jednym rogu grały dwie osoby w Mario Kart 8, obok ktoś jechał zafascynowany bobslejem w wii fit u przy czym ciagle ustawiali się chętni do wypróbowania Gamepada lub 3ds-a.

Naprawdę zachęcam do wybrania się na CdAction expo bo to niepowtarzalna szansa spotkania dystrybutora Nintendo na Polskę a przede wszystkim sposób na wypróbowania gier. Więcej wkrótce… Tymczasem brawa dla dystrybutora, firmy Conquest, która pokazuje ze ma już doświadczenie w sprzedaży produktów Nintendo. A z pewnością w ich promowaniu…

Podziel się z innymi !

Podobne:

14 Responses to Starzy i młodzi – biegiem na CD Action expo, gdzie Nintendo pokazuje czym jest rozrywka

 • Gustaw says:

  Również byłem na tych targach ale odniosłem odmienne wrażenie. Sala zdecydowanie za mała jak na ilość uczestników, liczba konsol sony jak i nintendo wołała o pomstę do nieba, w sumie to jedyne co było pewne to czekanie w kolejce, a wracają do Big N. Dziewczyna, która mnie chciała obsłużyć, była totalnym laikiem, na pytanie czy jest coś jeszcze zainstalowanego po za Wii Party U, powiedziała, że to zbiór mini gier i najlepsze są piłkarzyki, w ogóle nie zrozumiała, że chodzi mi o inne tytuły, a gdy powiedziałem jej, że mam to w domu, to w ogóle się mnie wystraszyła o.O Wtedy zacząłem szperać i jak wszedłem w normalne menu, to dziewczyna zdębiała, co ja zrobiłem, ale okazało się, że nic nie ma. Z ciekawostek, chyba to Wii U miało bardzo wczesne oprogramowanie i w ogóle nie było podłączone do internetu, bo miało zainstalowe Netflix i Hulu albo amazon instant video(nie pamiętam już dokładnie) jak moje z marca tamtego roku :D Z przedstawicielką ConQuesta średnio mi się dyskutowało, w ogóle nie potrafiła rozmawiać w j. polskim, a gdy próbowałem z nią po angielsku, to miała jakby blokadę, mówiła prosto i lakonicznie, więc odpuściłem. Jedyne czego się pożytecznego dowiedziałem, to strona nintendo.pl ma ruszyć do około miesiąca czasu <3 Ale przyznam się, nie mam 3ds-a ale udało mi się pograć na XL-kach w Kirby-ego, NSMB2 i Pokemony i jednak ta pikseloza nie jest tak straszna jak to wydaje się w specyfikacji, trzeba będzie zacząć oszczędzać :D

  • wiiucompl says:

   A ja mialem odmienne wrażenie do Twojego odmiennego wrażenia :-)

   Nie chcę bronić specjalnie osób, które pomagały odpalać gry, bo w moim przekonaniu robiły to rzeczywiście dobrze. Szczególnie było widać zaangażowanie, gdy ktoś sobie nie radził lub nie wiedział jak coś włączyć. Dziewczyny i chłopaki w fajnych koszulkach Nintendo stawali na głowie, żeby obsłużyć kolejnych, napierających odwiedzających. Moim zdaniem byli też naprawdę cierpliwi, a wiem co mówie, bo kręciłem się przy Nintendo non stop niemal 4 godziny.
   Moim zdanie problem był inny – troche niefortunnie stoisko Nintendo było blisko sceny (szczególnie narożnik stoiska) i o ile rano – gdy przybyłem wszystko było płynne i spokojne pomimo ruchu, to potem liczba osób które tam przechodziły była rzeczywiście ogromna. Podejrzewam, że ludzie od Nintendo po prostu musieli panować nad ogromnym zainteresowaniem z jednej strony i tłumem przechodzącym w pobliżu do innych stanowisk…
   Dlatego sądzę, że gdybyś był wcześnie rano spokojnie można by się dogadać.
   Jeśli chodzi o gry na Wii U to poza Monster Hunter 3 Capcom-u i zdaje się Lego wszystkie były produkcjami Nintendo.
   Ja z kolei dowiedziałem się, że:
   1. Urządzenia Wii U są specjalnie przystosowane tylko do tego typu prezentacji – zauważyłem to od razu, bowiem fenomenalnie wyglądał sposób wyboru dema do pogrania – na GamePadzie przewijało się okładki gier a na TV były szczegóły i animacja
   2. Potwierdzam – ConQuest prowadzi intensywne prace nad stroną nintendo.pl i co więcej, pracują nad stroną Facebook-ową, której przygotowanie i formalne uruchomienie chwile jeszcze potrwa.
   3. Dowiedziałem się także, że jest już kilka sklepów zainteresowanych współpracą w tym zdaje się redcoon. Jeśli chodzi o wielkie sieci – jeszcze temat jest w toku
   4. Stojaki na konsole miały czeskie napisy :-) Czyli już sprawdzone w boju

   ps. mnie akrutat liczba konsol Sony nie martwiła.

   • Andrey says:

    A ja gdzieś mam listę tych sklepów :) kupowałem parę dni temu 3DSa chrzestnicy na komunię i chciałem koniecznie od „autoryzowanego” przez CQE sprzedawcę, dostałem od nich listę. Wybór padł na ElectronicDreams.

   • Gustaw says:

    Niestety nie byłem, bo za mało czasu miałem, ale mój współlokator był, on nie skupił się na nintendo tylko na ogóle konferencji. Prawdopodobnie było mnóstwo konkursów, pozbywali się wszystkich fantów jakie mieli ale nic nowego nie było.

Dodaj komentarz

  Translate to:

– NINTENDO ID -
Amiibo – modele 2014/2015
Przydatne linki
mii3 sos2 sos2 sos2 sos2
Polityka prywatności