Xenoblade Chronicles X od 4 grudnia !
Blog o konsoli Wii U i technologiach w rozrywce

Mario Kart 8 jest dla platformy Wii U najważniejszą z zapowiadanych do tej pory grą. Nie tylko dlatego, że to kolejna z jednej z najbardziej udanych serii Nintendo. Nie tylko dlatego, że pojawiają się w niej postacie znane już od wielu lat a każdy kolejny tytuł nawiązuje do poprzednich części dając za każdym razem nowe możliwości rozrywki.
To przede wszystkim jeden z tych tytułów, które można kupić niemal w ciemno i zawsze będzie dobrą inwestycją jeśli chodzi o stosunek ceny do frajdy z zabawy  i jakości wykonania.

Ostatnie wydanie – Mario Kart 8 Direct – z 30 kwietnia 2014 roku tylko to potwierdza… Mario Kart 8 jest dla Nintendo bardzo ważne.. i zapowiada się wspaniale.

Na początku Hidekki Konno – producent Mario Kart 8 – przedstawia nowy sposób wykorzystania grawitacji w grze podkreślając przy tym duże możliwości techniczne Wii U.

Mariokart8_2

Kolejna cecha nowego Mario Kart 8 – customizacja pojazdów zapowiada się świetnie. Będziemy mieli rzeczywiście olbrzymi wpływ na sposób zachowania się naszego pojazdu na trasie.

Mariokart8_3

Nieco dalej na filmie poznamy werdykt dot. pytania – który pojazd będzie najszybszy przy takich samych ustawieniach… Na to odpowiada inny członek zespołu tworzącego grę – Kosuke Yabuki…

Mariokart8_6

 

Mariokart8_5

Warto przy tym zwrócić uwagę na fantastycznie dopracowaną grafikę na sekwencji pokazującej jazdę Maria.

Nowy Mario Kart 8 to także możliwości gry online, które z pewnością będą mocną stroną gry (4 główne tryby – rozgrywka światowa, regionalna, z osobami z listy przyjaciół oraz tryb tournament).

Mariokart8_7

Do tego Mario Kart TV czy nowe przedmioty pomocne w czasie jazdy… Nie wiem jak Wy, ale dla mnie wygląda to na najmocniejszy tytuł z całej listy gier na Wii U, który wypada mieć w swojej kolekcji. Nawet jeśli nie od razu w dniu premiery – 30 maja 2014 roku – to z pewnością powinien trafić do każdego posiadacza Wii U. Gdyż zapowiada się świetna gra, o sprawdzonym sposobie zabawy przy jednoczesnej fenomenalnej grafice pokazującej możliwości Wii U w pełnym HD przy 60 fps.

Poza tym, zarówno z wcześniejszych trailerów jak i z tego Direct-a rysuje się gra, która bardzo mi odpowiada ze względu na to co bardzo lubię w tego typu zabawie. Chodzi o skalę z jaką mamy do czynienia na ekranie. Z jednej strony dopieszczone detale pojazdów i postaci oraz otoczenia aż po daleki horyzont. I do tego duże, wręcz potężne elementy – często ruchome i interaktywne – stanowiące drugi lub trzeci plan gry. Gdy z daleka widzimy wielką budowlę, do której po dłuższym czasie dojeżdżamy cały świat rozrywki zyskuje na przestrzeni i autentyczności pomimo tego, że zdajemy sobie sprawę, że jest to tylko dobrze animowana kreskówka…

 

 

 

 
[źródło: Nintendo/youtube]
 

Podziel się z innymi !

Podobne:

11 Responses to Mario Kart 8

 • Antoni Kurkowski says:

  Dochodzi jeszcze jedno – do 31 lipca możemy zarejestrować tą grę na Club Nintendo i otrzymać w prezencie jedną z dziesięciu gier (w USA są tylko cztery do wyboru). Lista poniżej:
  -Nintendo Land
  -New Super Mario Bros. U
  -Game & Wario
  -Pikmin 3
  -The Legend of Zelda: The Wind Waker HD
  -Sonic Lost World
  -Mario & Sonic at the Sochi 2014 Olympic Winter Games
  -Wii Party U
  -The Wonderful 101
  -Monster Hunter 3 Ultimate
  Dla zainteresowanych polecam zapoznać się z filmikami użytkownika „Gamexplain” na YouTube, udostępnił on już nagrania wszystkich torów z Mario Karta 8 (dostał tą grę przed na długo przed premierą).

 • Nintendowiec says:

  Niestety wczoraj okazało się że moja płytka z MK8 jest wadliwa i napęd przestał z niej odczytywać dane. Grę zakupiłem około osiem miesięcy temu. Na płycie nie ma rys(poza normalnymi śladami użytkowania) ani pęknięć. Jest to znana „przypadłość” i przy takiej ilości wytłoczonych płyt wada nie do uniknięcia. Kod błędu to 150-1031. Czyszczenie nie pomaga, winny najprawdopodobniej jest słabej jakości dysk. Jutro reklamuję u Nintendo. Zgodnie z umową każde oprogramowanie objęte jest 24-miesięczną gwarancją.

  PS. Sprawdziłem inne płytki, wykonałem czynności czyszczące, usunąłem zawartość MK8 z dysku by wykluczyć zepsute pliki itp. Niestety to 100% wada nośnika.

   • Nintendowiec says:

    Zdecydowanie to najbardziej ograny tytuł na moim Wii U. Płyta spędzała sporo czasu w napędzie(od kilku dni do ponad tygodnia), była wyjmowana przy zmianie gry i chowana do pudełka. Nic szalonego z płytką nie wyprawiałem. Ten błąd dotyczy także innych tytułów i jest spowodowany słabą jakością nośnika z grą. Innymi sowy pyty z grami na Wii U nie są najlepszej jakości. Nie sądzę że to tyczy się większości dysków. Bardziej prawdopodobne jest to że do tłoczni w różnych okresach czasu zostały wysłane partie płytek gorszej jakości. Nie zdawałem sobie z tego sprawy, i niestety Nintendo ma u mnie spory minus za tą(wielokrotną?) wpadkę. Kontrola jakości nośników przy takiej cenie gier nie powinna zawodzić.

  • Nintendowiec says:

   Uaktualnienie:
   Jestem w trakcie załatwiania reklamacji z Nintendo UK. Niestety nie wygląda to dobrze. Dzwoniłem na infolinie kilka razy. Zostałem zwyczajnie rozłączony za pierwszym razem. W czasie kolejnych podałem dane w tym adres email na który miała zostać wysłana etykieta do darmowej wysyłki. Dwa razy podałem prawidłowy adres i dwa razy nic. Za trzecim razem(czwartym telefonem) poprosiłem o wysłanie listownie. Sukces list przyszedł, płytkę zapakowałem i wysłałem zgodnie z instrukcjami. Nagle dzisiaj dostałem SMS i maila – co dziwne bo etykieta nie dochodziła dwa razy, a to przecież ten sam email. Zostałem poinformowany że usterka została zweryfikowana i koszt naprawy to 31 funtów?! Zadzwoniłem dwa razy. Pierwszy będąc w mieście w drodze miedzy załatwianiem swoich spraw. Zostałem poinformowany że potrzebny jest dowód zakupu i że jeśli została gra nabyta na ebay to z pewnością jest używana. Wysłałem screena razem z grą ale wtedy odpuściłem, do drugiego telefonu przygotowałem się w domu. Przeczytałem GWARANCJĘ PRODUCENTA(dołączona szara książeczka w pudełku z każdą gra od Nintendo) która w skrócie pokrywa wszystkie wady fabryczne przez 24 miesiące od dnia zakupu z kilkoma wyjątkami które nie miały miejsca w moim konkretnym przypadku. Na nic zdało się tłumaczenie że gra miała premierę 30 maja 2014 i termin 24 miesięcy nie może być przekroczony. Za nic mają panowie serwisu klienta gwarancję producenta bo oni fabryką nie są?! Jak ma to miejsce w takich przypadkach zasłaniają się regulaminem itp, itd. Jednym słowem unikanie wykonania udzielonej przez siebie gwarancji. Gry od Nintendo nie są tanie. Te na Wii oraz Wii U są na wadliwych nośnikach i mimo wielu dowodów i szerokiej wiedzy na ten temat ma miejsce typowe olewactwo połączone z naciąganiem. Wstyd. Nie poddaje się będę atakował infolinie, dyrektorów itp. W moich oczach Nintendo straciło sporo. Dodam że wciągu roku zakupiłem od nich dwie konsole, 20 fizycznych gier plus wersje cyfrowe. Jeśli nie uda mi się wyegzekwować gwarancji będę zmuszony grę odkupić ale z pewnością nie od Nintendo. Dopóki nie zmienią jakości nośników nie zamierzam dalej inwestować w ich przyszłe produkty za wyjątkiem oprogramowania na dwa już posiadane systemy. Są gry na 3DS(2DS) i Wii U w które chcę zagrać, a jeszcze nie kupiłem. Jednym słowem Nintendo straciło w moich oczach i jest nawet niżej od SONY tuż przed Activision które ma klienta – gracza totalnie w d***e. Przykra sprawa.

   • wiiucompl says:

    Hmm. Faktycznie przykra sprawa. Spróbuj napisać w tej sprawie do polskiego dystrybutora. Rozumiem, ze ‚podlegasz’ Nintendo UK, ale być może okaże się możliwe chociaż sprawdzenie wersji zdarzeń w Conquest?

    Ja ostatnio nie mam zbyt wiele czasu na nic a o graniu nie wspomnę. Dzieciaki katują oczywiście Mario Maker-a. Przynajmniej to taki typ gry, gdzie ufam Nintendo pod kątem zgodności z wiekiem. A i dobrze gdy młodzież trochę kombinuje nie tylko grając ale i tworząc własne plansze. Swoją drogą całkiem nieźle im to wychodzi…
    Czekam na Xenoblade-a z niecierpliwością.

   • Nintendowiec says:

    Zakończenie:

    Przed momentem kurier dostarczył nowy egzemplarz MK 8. Po wykłócaniu się przez telefon itp, itd podczas przeglądania starej poczty e mail natrafiłem na wiadomości z aukcji w tym jedną od PayPal z pokwitowaniem zakupu gry na eBay. Nintendo po otrzymaniu zaakceptowało pokwitowanie to jako dowód zakupu. Gra została wymieniona bezpłatnie. Córka i żona są zadowolone, a w mojej kieszeni zostało 31 funtów. Sprawa zakończyła się pomyślnie.

Dodaj komentarz

  Translate to:

– NINTENDO ID -
Amiibo – modele 2014/2015
Przydatne linki
mii3 sos2 sos2 sos2 sos2
Polityka prywatności