Xenoblade Chronicles X od 4 grudnia !
Blog o konsoli Wii U i technologiach w rozrywce

Nie wiem jak inni, ale ja z niecierpliwością czekam na jeden z zapowiadanych na E3 2013 tytułów – „X” od Monolith Software, który ma się ukazać w 2014 roku na Wii U.
To właśnie tokijskie studio odpowiada za cenione i rozchwytywane Xenoblade Chronicles (w które dalej możemy grać dzięki wstecznej kompatybilności z Wii). Jak zapowiadał sam Satoru Iwata będzie to gra o największym możliwym dla Wii U otwartym świecie.

X2

Z poniższego filmu możemy przypuszczać, że może to się udać.

Duża przestrzeń i swobodne poruszanie się po niej – to właśnie to, czego poszukują gracze w serii GTA niedostępnej dla Wii U, a co zostało już wykorzystane w Lego City Undercover i za pewne co będzie miało miejsce w nadchodzącym Watch Dogs. Ale to właśnie tutaj – za sprawą doświadczenia zespołu tokijskiego – może udać się to najlepiej na next-genie Nintendo.

X1

Zresztą prace chyba trwają, bowiem na japońskiej stronie możemy znaleźć informacje o poszukiwaniu m.in. (uwaga tłumaczenie Google:)

- programisty,
- planisty (doświadczenia produkcji, jest odpowiedzialny za część miasta RPG, planowanie algorytmu bitwy)
- grafików 3d (Tworzenie modeli 3D znaków i mapa model 3D, tworzenie animacji twarzy)
- programista sieci
- grafików 2d (scenografia, znajomość Painter, Photoshop, Iustrator)
- projektant efektów (Maya)
- motion designer (Maya)

Nie mogę się już doczekać X-a (choć możliwe, że tytuł zostanie zmieniony) – uwielbiam gry, w których duże znaczenie ma kwestia skali – poruszamy się bohaterem, który z jednej strony może chować się za drzewem – by potem kierować potężnym mechem i przemierzać rozległe, różnorodne krainy oglądane z innej perspektywy. Klimat zapowiada się bardzo wyjątkowy.

X3

 

źródło [http://www.monolithsoft.co.jp, wiki, nintendo]

Podziel się z innymi !

Podobne:

 • zielak

  X to może być system seller. Ceny Xenoblade’a pomimo 3 lat od premiery nadal są szalone (40 funtów za używkę czyli więcej niż nie jedna nowa gra na Wii). Potrzeba by jednak dużo promocji by do redaktorów pokroju polygamii dotarła i konsola i gra.

 • Pietruh

  Pytanie do admina : czy grając na wii u w gre która jest dostępna na innych platformach (na ten przykład PC) można grać razem? TZN. PC i Wii u (przykład) na jednym serwerze?

  • wiiucompl

   Nie spotkałem się z takim tytułem.

 • Mariusz212

  Mi się bardzo ta gra podoba.Było by super jakby była Polska lokalizacja ;) myślę ze wtedy wii u by się nawet niezłe sprzedało w PL . liczę ze pogramy razem :) w X :)

 • Maciej Jabłoński

  No ! Dobrze Nintendo ! Nowa marka i to jaka. A tak przy okazji na filmiku widać ile drzemie mocy w nowej konsoli od Nintendo

  • wiiucompl

   Dokładnie tak jak napisałeś. Zresztą wiadomo, że kolejnymi update-ami lub wersjami systemów operacyjnych czy to komputerów czy konsol można bardzo zmienić wydajność wciąż na tym samym sprzęcie.
   Nie ukrywam, że gdy pierwszy raz odpalałem Wii U widziałem w tym wiele magii. Do tego kilka dobrych tytułów, ale brak pewnego nasycenia. Tymczasem z miesiąca na miesiąc Nintendo przekonuje mnie coraz bardziej. Znowu tworzy nowe, nie odrzuca starego i… daje masę niezobowiązującej rozrywki dzień po dniu. Teraz nowy dystrybutor, kolejne zapowiedzi producentów 3rd party. A do tego mocne własne produkcje Nintendo… Widzę w tym jednak sporo pozytywnej konsekwencji.

  Translate to:

– NINTENDO ID -
Amiibo – modele 2014/2015
Przydatne linki
mii3 sos2 sos2 sos2 sos2
Polityka prywatności