Xenoblade Chronicles X od 4 grudnia !
Blog o konsoli Wii U i technologiach w rozrywce

Dzisiaj przyszedł do mnie długo oczekiwany dodatek do świetnej gry-aplikacji typu fitness Wii Fit U – Fit Meter. Jak możemy przeczytać na pudełku jest to akcesorium które zliczy ilość naszych kroków robionych dziennie, spalanie kalorii, zmiany w pokonywanej wysokości oraz  inne dane…

Małe, zabawne urządzonko rozpakowałem natychmiast by sprawdzić co to takiego i jak wygląda jego pierwsze uruchomienie i… czy sprawi, że nasza 30-dniowa Wii Fit U pobrana wcześniej z eShop stanie się pełną wersją bez żadnych ograniczeń…

1. Pudełko jest mniejsze niż się spodziewałem. Styl typowy dla Wii U – na pewno nie pomylimy się – to jest dodatek do Wii U. Gdyby jednak ktoś miał wątpliwości na odwrocie pudełka są odpowiednie ikonki – Wii U – zadziała , z Wii – nie zadziała.

2

2. Wielkość samego czujnika także mnie zaskoczyła – jest mały i zgrabny. Wyposażony w trzy przyciski – jeden wzbudzający z wygaszonego ekranu, dwa do zmiany podglądu opcji.

 

 

DSC_9135 (Medium)

 

DSC_9136 (Medium)

 

3. Po wyciągnięciu zawleczki zabezpieczającej baterię słyszymy zabawny dźwięk rodem z gierek typu Game and Watch. Na ekranie pojawia się mini animacja sugerująca, że należy zsynchronizować Fit Meter z GamePad-em. Próbowałem zrobić to „na sucho”, czyli bez włączonego programu Wii Fit U. Bezskutecznie – wymagana jest włączona aplikacja Wii Fit U o czym za chwilę.

 

DSC_9137 (Medium)

 

4. Po wejściu w aplikację Wii Fit U wybieramy małą ikonkę przedstawiającą Fit Meter i zaczynamy pierwszą synchronizację. Czy chcemy zarejestrować nasze Fit Meter i dowiedzieć się wiecej? Oczywiście…

DSC_9138 (Medium)

 

5. Po tym Wii U jest gotowe do przesłania danych z naszej gry do Fit Meter. Gdy coś zrobimy nie tak (za daleko czujnika) – otrzymamy odpowiedni komunikat.

DSC_9140 (Medium)

DSC_9142 (Medium)

 

DSC_9143 (Medium)

 

6. Zakończone przesyłanie danych zauważymy na GamePadzie i samym czujniku.

DSC_9144 (Medium)

 

7. Ponieważ byłem zalogowany w grze jako ja a nie inny domownik – do Fit Meter trafił mój Mii-avatar, który jak się okazało jest także animowany – miny i grymasy mają ukazywać naszą aktywność. Główny ekran – ilość kroków i kalorie

DSC_9145 (Medium)

 

8.  Kolejne ekrany pokazują - ilość metrów i kalorie oraz czas i kalorie. Co ciekawe ostatni ekran z czterech dostępnych pokazuje także – temperaturę.

DSC_9147 (Medium)

 

DSC_9148 (Medium)

 

DSC_9149 (Medium)

 

9. Tymczasem na ekranie Wii U GamePad-a dzieje się również coś ważnego – Fit Meter możemy zabrać ze sobą na spacer.

DSC_9150 (Medium)

 

10.  Jak zwykle informacje o automatycznym wygaszaniu ekranu gdy jest nieużywany (wiemy oczywiście, ze parametry naszego spaceru są ciągle zapisywane)

DSC_9151 (Medium)

 

11.  I jedna z ważniejszych wiadomości – od tej pory mamy pełną wersję gry Wii Fit U – ciekawe, czy także po okresie 30 dniowego trial-u będzie można również zarejestrować tym sposobem grę? No i czy będzie ta opcja dostępna również w lutym?

DSC_9152 (Medium)

 

12. I na koniec jeszcze jedna informacja – Gdy wykasujemy zapisane dane poprzez ustawienia systemowe Wii U – najpierw nalezy zresetrowac i usunąć zarejestrowanie gadżetu w ustawieniach FIt Meter/User Settings.

DSC_9153 (Medium)

 

Tyle na początek – Fit Meter to małe coś podobne do Tamagotchi, posiada głośniczek, ekran i możliwość przypięcia do paska lub zawieszenia na sznurku/smyczy. Po pierwszych statystykach zebranych przez Fit Meter w terenie podzielę się oczywiście spostrzeżeniami w drugiej części recenzji.

Podziel się z innymi !

Podobne:

2 Responses to Fit Meter – fajny gadżet i motywator – recenzja cz.1

Dodaj komentarz

    Translate to:

– NINTENDO ID -
Amiibo – modele 2014/2015
Przydatne linki
mii3 sos2 sos2 sos2 sos2
Polityka prywatności