Xenoblade Chronicles X od 4 grudnia !
Blog o konsoli Wii U i technologiach w rozrywce

Time i Financial Post niemal w tym samym czasie sugerują, że to właśnie Wii U jest dzisiaj najlepszym wyborem (zaraz, czy my tego już nie wiemy?).

Wcześniej –  Financial Post sugerował, że to właśnie Wii U dzięki swoim cechom jest dzisiaj dobrym wyborem w okresie przedświątecznym. Dzisiaj dołącza do niego szanowany Time, który w sekcji Tech wymienia 10 cech Nintendo Wii U, które powodują iż dzisiaj to właśnie konsola Nintendo jest bardziej polecana niż nowsze XboxOne i PS4.
Autor – Matt Peckham wymienia 10 zalet Wii U:

1. Ma gry, w które chce się grać
2. Będzie miał gry w przyszłym roku, w które chcemy grać
3. Wii U GamePad jest przenośną konsolą (*autor zaznacza – w obrębie pokoju)
4. Kosztuje tylko 300 dolarów – 100$ mniej niż PS4 i 200$ mniej niż One
5. Nie ma rocznych opłat za granie
6. Jest wystarczająco „high-def” (*wiemy o co chodzi)
7. Gry są tanie (*poza tytułami premium – ale to typowe. Za to wiele wysokobudżetowych gier jest już w cenach poniżej 60 dolarów)
8. Virtual Console i wsteczna kompatybilność (*nawet jeśli Sony obiecuje w przyszłości wsteczną kompatybilność w formie streamingu – będzie to wymagało poświęcenia łącza internetowego + ciągle płatnego abonamentu)
9. Dobry rynek gier indie
10. To także coś więcej niż konsola do gier (TVremote, offTV)

Autor przypomina jednak, że Nintendo musi także: obniżyć cenę konsoli, zaoferować kolejne mocne tytuły ekskluzywne i oferować więcej gier 3rd party.

Komu poprawił się humor na Mikołaja? :-)

 

Pełny tekst tutaj: Time Tech

 

[źródło: TimeTech]

Podziel się z innymi !

Podobne:

12 Responses to Time i Financial Post dzisiaj stawiają na Wii U

 • Krzysztof Łochwinowicz says:

  Mnie z pewnością ;-) W końcu ktoś z branzy otwarcie i z pewnościa mówi o tym ze konsola ma przyszlosc i nie nalezy sie bac ze nintendo ją pogrzebie.

  Ale muszę przyznać, że trailer Konga poprawił humor bardziej niż jakiś tam artykuł :D

     • wiiucompl says:

      Moim zdaniem decydujący będzie rok 2014.
      Z jednej strony konkurencja będzie się mocno rozkręcać. Z drugiej – starzy posiadacze Wii szukając nowej konsoli będą musieli wybrać między tym co znają – z wsteczną kompatybilnością gier i akcesoriów a czymś zupełnie nowym (PS4/One). Tutaj więc jest szansa, że sporo z nich wybierze właśnie Wii U.
      Dużym argumentem jest też fakt, że to Wii U można traktować – z racji akcesoriów i samych gier – jako konsola rodzinna. Nie znam ludzi, którzy skaczą przy Kinekcie z całą rodziną. Ludzie przy Wii tańczyli, grali w tenis i na Wii U mogą robić to samo.

      I najważniejsze – nie jestem tego pewien, gdzieś to ostatnio przeczytałem, ale jeśli to prawda – nie ma się co martwić – Nintendo ma duży budżet, więc może spokojnie ciągnąć produkt do którego będzie dopłacać kolejny okres.
      W najgorszym razie zostaniemy z najlepszą dzisiaj konsolą z zestawem 194 gier do uzupełnienia :-)

 • urjn33 says:

  Mnie także :) Już sam dawno o tym pisałem, ponadto mając komputer mocniejszy od PS4 – na razie nie widzę powodu, by kupować XO i PS4, które jako „next geny” obecnie w praktyce nie oferują NIC nowego i nawet 90% produkcji to nie exclusivy.

  Paradoksalnie jako osoba zawodowo zajmująca się grafiką przy produkcji gier (niestety nie na Wii U) i po prostu będąca na co dzień w temacie otwarcie mówię, że grafika to nie wszystko. Grafika to oprawa produktu (albo raczej projektu), na którym należy się skupić, w który trzeba przelać pasję i pilnować szczegółów, mając jednocześnie na uwadze ostateczny efekt. Trzeba wczuć się gracza, nie maniaka, ale zwykłą osobę, której podświadomość zwraca na to wszystko uwagę. Tak tworzy się dzisiaj gry i tak robi to Nintendo (szkoda, że nie mogę u nich pracować… no ale marzenia mają swoje granice :P ).

  Wczoraj odpaliłem pierwszy raz nowego Mariana i nasuwa mi się tylko jedno słowo – ‚Szacunek’ dla twórców za stworzenie x-tego Mario, który kolejny raz jest czymś nowym. Od strony technicznej idealnie wyważony – świetne modele, animacja, płynność rozgrywki, mistrzowskie plastyka, design i różnorodność poziomów + wspaniałe orkiestrowe kawałki jak w Galaxy.

  • wiiucompl says:

   Dzięki za ten komentarz. Szacunek to również słowo, które dzisiaj ciężko użyć w wielu sytuacjach. Wiele rzeczy – właściwie większość nas otaczających – traktuje się jednorazowo, przez co nie przywiązujemy się do nowych sprzętów codziennego użytku w domu. Nintendo jak każda inna firma musi dzisiaj po prostu zarabiać by istnieć.
   Nintendo nie reaguje na opinie graczy – ostatnio pisał o tym Onet – petycje do nich kierowane oficjalnie nie mają wpływu na ich działania. Ale big N. o tym smiało informuje.
   Jednocześnie Nintendo potrafi jednak robić swoje, iść pod prąd, czasem przez to tracąc finansowo. Nie tworzy najmocniejszej konsoli na świecie, ale najbardziej „smart” i pomimo słabego marketingu i specyficznego podejścia do rynku – ma swoich klientów w każdym pokoleniu. Gry Nintendo właśnie proszą się o szacunek – każda z nich poza zarobieniem pieniędzy ma faktycznie dać coś graczowi – bez ściemy i drobnego druczku. Granie w tenisa, fitness czy kolejne edycje znanych gier (Mario, Donkey Kong, Zelda) dają to co przed laty – frajde, grywalność i uśmiech nie tylko dzieciaków ale i starych koni.
   Co z tego, że na Wii boks nie był w FullHD (na Wii U już wkrótce będzie) – ile to godzin spędziło się ze znajomymi w wirtualną bijatykę na ringu. Trzeba przy tym trzymać kontroler w rękach? I co z tego. Nikt nigdy nie narzekał z tego powodu.
   I to jest właśnie Nintendo – to taki Apple w świecie konsol – z pewnymi ograniczeniami, na które kupując ich produkt się zgadzamy – ale perfekcyjnym, intuicyjnym ekosystemem – sprzętu i oprogramowania.
   ps. Dla kogo robisz grafikę? :-)

Dodaj komentarz

  Translate to:

– NINTENDO ID -
Amiibo – modele 2014/2015
Przydatne linki
mii3 sos2 sos2 sos2 sos2
Polityka prywatności