Xenoblade Chronicles X od 4 grudnia !
Blog o konsoli Wii U i technologiach w rozrywce

Zdjęcia robione nawet najlepszym aparatem nie będą tak dobre jak zrzut ekranu. W Wii U jedyny sposób na zrzut ekranu z gry możliwy jest tylko w grach obsługujących Miiverse. Po wciśnięciu przycisku Home wchodzimy w Miiverse i będąc od razu w community danej gry możemy dodać nowy post dołączając zrzut ekranu – czyli  moment, kiedy wyszliśmy na chwilę z gry wciskając na GamePadzie Home.

Co jednak dalej można zrobić z tym obrazkiem? Jak się okazuje nie jest od razu dostępny do zapisania gdy przeglądamy nasze wpisy poprzez stronę https://miiverse.nintendo.net/  Można jednak – w dość prosty sposób zgrać sobie swoje zrzuty ekranu w rozdzielczości 800 x 450. Oto jak to zrobić:

1. Logujemy się na https://miiverse.nintendo.net/ i przechodzimy do Activity Feed, gdzie szukamy naszego posta z załączonym zrzutem z gry.

2. Próbując kliknąć prawym przyciskiem myszy na małym obrazku nie mamy możliwości wybrania zapisz obrazek. Jest zapisz jako, ale tylko jako strona web, co w naszym przypadku nie jest przydatne. Wybieramy więc opcję „Wyświetl źródło strony”.

miiverse_img_save

 

3. Następnie szukamy fragmentu kodu strony, gdzie jest bezpośredni link do naszego obrazka (og:image), zaznaczamy go i kopiujemy fragment zaczynający się od https://……………… (ten między cudzysłowami):

miiverse_img_save1

 

4. Na koniec wklejamy ten link w nowe okno przeglądarki. Wyświetlony obrazek klikamy prawym przyciskiem myszy i teraz możemy go już zapisać na dysku komputera.

miiverse_img_save2

5. Na koniec jeszcze jedna uwaga – skopiowany adres linku prowadzący bezpośrednio do naszego zrzutu ekranu z gry możemy wklejać np. w komentarzach na blogach lub innych stronach. Dzięki temu możemy pochwalić się tym co nam szczególnie podobało się w czasie gry na Wii U.

 

Oto kilka moich ostatnich zrzutów:

 

WiiU_Ghosts_5

To właśnie Szarik z CoD Ghosts :-)

 

WiiU_Ghosts_6

 

WiiU_Ghosts_1

 

WiiU_Ghosts_2

WiiU_Ghosts_3

 

 

 

 

Podziel się z innymi !

Podobne:

2 Responses to [porada] Szarik, czyli jak zgrać obrazek z gry poprzez Miiverse?

Dodaj komentarz

    Translate to:

– NINTENDO ID -
Amiibo – modele 2014/2015
Przydatne linki
mii3 sos2 sos2 sos2 sos2
Polityka prywatności