Xenoblade Chronicles X od 4 grudnia !
Blog o konsoli Wii U i technologiach w rozrywce

Gra w szachy nie jest łatwa. W tej bodajże najstarszej grze strategicznej pochodzącej z Indii  po pierwsze trzeba uważać na przeciwnika, bez względu na jego wiek – może być po prostu lepszy. Po drugie wymaga skupienia i przewidywania. Czy taka gra nadaje się na konsolę do gier, która głównie ma serwować lekkie i niezobowiązujące tytuły umilające czas?

purechess1

Moim zdaniem może, a patrząc na wykonanie Pure Chess (VooFoo Studios), które mają wyjść już 26 grudnia 2013r. na eShop,  może wielu zachęcić do spróbowania tej fascynującej i znanej od wieków gry. Oczywiście w HD.

purechess2

Nie tylko możemy wybierać spośród pięknie wyrenderowanych dostępnych zestawów figur ale rozgrywka będzie także odbywała się w kilku różnorodnych lokacjach. Najważniejsze jednak z tego wszystkiego jest to, że producent (a właściwie samo  Nintendo) obiecuje także tryb nauki na różnych poziomach. Poza tym możliwość gry przez email (ciekawe, ciekawe) nawet z ośmioma przyjaciółmi,  grafika FullHD (1080p) i uwaga – opcja grafiki stereoskopowej 3D (jak to będzie realizowane – dowiemy się, ale być może  będziemy mogli używać niebiesko/czerwonych szkieł).

Jeśli całe to 3D w Pure Chess będzie tylko nieobowiązkowym dodatkiem, a sedno będzie stanowił solidny program szachowy z rozbudowanymi opcjami treningu to – przy dotykowym ekranie GamePad-a będzie to prawdopodobnie najlepszy program szachowy na najnowsze konsole. Dlaczego? Dotyk GamePad-a stworzy idealny interface między nami a szachownicą, której nigdy nie zastąpi (bo jak?) nawet najnowszy Kinect w XboxOne czy Move PS4.

To z pewnością będzie dobra inwestycja. Pytanie tylko na ile zostanie wyceniona. Już za kilka dni się dowiemy.

purechess3

 

[źródło: Nintendo]

Podziel się z innymi !

Podobne:

2 Responses to Już wkrótce szachy na Wii U. Zapowiada się świetna gra dla każdego.

  • Sanitariusz says:

    Fajna gierka.
    Pamiętajmy że Vita także wspiera ten program przy współpracy z PS i telewizorem. To samo było już jakiś czas temu na smartfonach więc nie jest to coś odkrywczego. Pewnie bym zakupił na wii u gdybym już od jakiegoś czasu nie grał na iPadzie z Apple TV. Tak czy inaczej polecam ale tylko tym którzy grają rekreacyjnie. Gameplay jest dość wolny. Dla PRO są inne programy.

Dodaj komentarz

    Translate to:

– NINTENDO ID -
Amiibo – modele 2014/2015
Przydatne linki
mii3 sos2 sos2 sos2 sos2
Polityka prywatności