Xenoblade Chronicles X od 4 grudnia !
Blog o konsoli Wii U i technologiach w rozrywce

Gorąco polecam zapoznanie się z niesamowicie trafną i dogłębną analizą tego co dzieje się w naszym kraju w kontekście Nintendo. Autor w bardzo trafny sposób wymienia przyczyny faktu, że Nintendo na naszym rynku jest praktycznie nieobecne. Wymienia między innymi problemy lokalizacyjne, kulturowe i historyczne, brak sentymentu do marki Nintendo, ceny, brak obecności na rynku.
Tekst został podlinkowany za zgodą autora, za co jestem bardzo wdzięczny.

rjburgessnet
Tekst w języku angielskim, którego autorem jest  Robert Burgess możecie znaleźć na jego blogu pod tym adresem http://rjburgess.net/2013/10/28/why-is-nintendo-so-unpopular-in-poland/

 Cieszę się także z tego, że problem jest zauważany również na innym zagranicznym blogu poświęconym Nintendo, gdzie znalazł się również ten sam tekst Roberta Burgess’a z olbrzymią ilością komentarzy z różnych stron świata potwierdzających tą sytuację jak i wyrażających zdziwienie.

Kilka razy również na wiiu.com.pl wpisywałem swoje odczucia dotyczące kiepskiej dystrybucji i promocji produktów Nintendo w naszym kraju. Zachęcam do  wpisywania własnych spostrzeżeń dotyczących tego tematu w komentarzach.

Czy uważacie, że zwiększenie dostępu do gier i sprzętu Nintendo w Polsce może zwiększyć popularność tej platformy w krótkiej bądź dłuższej perspektywie?

[źródło grafiki: rjburgess.net]

Podziel się z innymi !

Podobne:

2 Responses to [polecam] Świetny tekst dotyczący oceny Nintendo w Polsce

 • Karolu says:

  Ciężko zmienić sytuację Nintendo w naszym kraju, ostatnie doświadczenia ze Stadlbauer pokazują, że same dobre chęci i parę reklam nie wystarczą. Tu potrzeba zainwestować bardzo konkretne pieniądze, aby dotrzeć do ludzi, nie mówiąc już o zmianie polityki cenowej gier na konsole Nintendo w naszym kraju. Nawet jeśli gdzieś w stacjonarnych sklepach można dostać owe gry to ceny są skandaliczne. U nas w kraju 99% osób, które mają jakiś sprzęt Nintendo kupuje tylko przez internet i to najczęściej nie od polskich sklepów tylko z zagranicy. Dobrze, że chociaż eShop mamy w złotówkach.
  Ja szczerze mówiąc nie liczę na to, że będzie lepiej. Pogodziłem się z tym jak jest i nauczyłem się jakoś radzić w takich realiach, ale rozumiem osoby, dla których utrudnienia z tego wynikające są zbyt duże i bez zastanowienia wybierają konsole konkurencji gdzie z dostępem i polityką cenową nie ma problemu.
  Oddzielny temat to już jest mentalność Polskich graczy… chociaż przed startem mijającej generacji Sony miało u nas monopol, a Microsoft jednak się przebił co pokazuje, że jednak się da namieszać trochę w trendach naszych rodzimych graczy.

  • wiiucompl says:

   Do tej pory produkty Nintendo były w Polsce – i wciąż są – traktowane jak zabawki. Podczas gdy na całym świecie wiadomo, że to po prostu producent porządnie wykonanych konsol stacjonarnych i przenośnych z setkami świetnych gier.
   Ja właśnie liczę na to, że pomimo dominacji innych na naszym rynku – Nintendo z nowymi produktami oraz, mam nadzieję, sprawnym dystrybutorem zrobi trochę zamieszania. W końcu Polska szybko przyjmuje wszystko co nowe.
   Sam namówiłem dwie osoby do zakupu Wii U jeszcze gdy kosztowało około 1800 PLN i do dzisiaj są wiernymi fanami tej konsoli, pomimo tego, że wcześniej grali na PS3 czy Xbox. Konsola Wii U wybroni się i zareklamuje sama. Ale musi być jej więcej w domach. Wiadomo, że dzieciaki i młodzież są najlepszym motorem reklamy i promocji…

Dodaj komentarz

  Translate to:

– NINTENDO ID -
Amiibo – modele 2014/2015
Przydatne linki
mii3 sos2 sos2 sos2 sos2
Polityka prywatności