Xenoblade Chronicles X od 4 grudnia !
Blog o konsoli Wii U i technologiach w rozrywce

Patrząc na wyniki ankiety „Na którą grę na Wii U czekasz najbardziej?” nie trudno zauważyć, że dla większości z Was to właśnie przygody ikony Nintendo – Mario stworzonego w 1981 roku przez Shigeru Miyamoto na potrzeby gry arcade Donkey Kong – są najważniejszą rozrywką.

Sympatyczny Mario pojawił się już od tego czasu w tak wielu grach, że trudno je wymienić,   na wielu platformach Nintendo. Dzisiaj każdy chce zagrać w  najnowszą grę z nim w roli głównej : Super Mario 3D World, która na Wii U pokazuje możliwości techniczne samej konsoli i – miejmy nadzieję – godnie kontynuuje przygody w świecie Mario.

Które przygody Mario są dla Was najważniejsze, które wspominacie najlepiej, przy których nie przesypialiście nocy? Słowem – który Mario i z której platformy Nintendo wywołuje w Was najwięcej miłych wspomnień.

Osobiście najmilej wspominam:

00DonkeyKong DKArcadeDKarcadecabinet Donkey Kong (1981). To właśnie tutaj po raz pierwszy zawitał Mario. Misja była prosta – uratować Księżniczkę z rąk wrednej małpy. Pierwotnie ta gra Arcade sprzedała się w ogromnej liczbie egzemplarzy. Stała się tak popularna, że była jedną z chętniej piratowanych (tak tak – były to tzw. bootlegi) gier arcade. Pojawiały się wtedy Krazy Kong-i, Crazy Kong-i itd.
Pomimo pozornie prostej zabawy ta gra nigdy się nie nudzi. Podobno początkowo Mario nie miał być hydraulikiem tylko stolarzem. Muzykę i efekty specjalne tej gry skojarzy dzisiaj chyba każdy gracz.
1989SuperMarioLand 1989SuperMarioLand1 Super Mario Land (1989, Gameboy) – rozrywka w czystej postaci. Prawdziwa przygoda. To taka odmiana Indiany Jones-a przemierzającego niestrudzenie dopracowane jak na owe czasy lokacje. Do dzisiaj wzbudza podziw monochromatyczna kreska, pomysłowość graficzna twórców i muzyka w tej grze. To niedościgniony wzór dla wielu późniejszych platformówek.
 03SuperMarioLand6GC  04SuperMarioLand6GC Super Mario Land 2: 6 Golden Coins (1992, Gameboy) – ciąg dalszy przygód Maria w jeszcze bardziej rozbudowanym świecie który potrafił wciągnąć na wiele godzin grania. To chyba tutaj pierwszy raz pojawiła się mapa, po której poruszaliśmy naszym bohaterem wybierając kolejny etap.
 05DRMario DR.Mario (1990, Gameboy)- właściwie nie poruszamy się Mario w tej grze, tylko dobieramy kapsułki z lekarstwem poszczególnym wirusom. Proste, wciągające i bardzo grywalne. Do tego fajna muzyka. Inna odmiana Tetrisa była śmieszna i za razem przekonująca pomimo symbolicznej grafiki.
 SuperMarioWorld  SuperMarioWorld1 Super MarioWorld (1990/1991, SNES) – kolejne wciągające zmagania Mario. Kolor pozwolił lepiej wyobrazić sobie świat Mario. Standardowo świetne etapy do pokonania, oprawa audio oraz duża grywalność.
 SMG2_wii  SuperMarioGalaxy2_wii  Super Mario Galaxy 2 (2010 Wii) – tutaj naprawde (podobnie jak w części pierwszej) czuło się przestrzeń. Zbieranie monet i ciągły bieg do przodu nie był już tak prosty jak w dwuwymiarowych platformówkach. Jeszcze więcej sielanki, ciepła i koloru.

Teraz czas na Super Mario 3D World.

SM3dW2013SM3dW2013_2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszam do pisania w komentarzach swoich wspomnień i ulubionych gier z Mario w roli głównej.

[źródło: Nintendo, Klov.com, Wiki]

Podziel się z innymi !

Podobne:

4 Responses to MARIO – która gra z tym bohaterem jest dla Was najważniejsza?

Dodaj komentarz

    Translate to:

– NINTENDO ID -
Amiibo – modele 2014/2015
Przydatne linki
mii3 sos2 sos2 sos2 sos2
Polityka prywatności