Xenoblade Chronicles X od 4 grudnia !
Blog o konsoli Wii U i technologiach w rozrywce

Zazwyczaj wole skupiać się na technicznym lub rozrywkowym aspekcie najnowszej konsoli Nintendo. Dzisiaj jednak jadąc pociągiem czytając niektóre newsy i je analizując doszedłem do wniosku, o którym chętnie napiszę, także po to by poznać Wasze opinie…


Dokładnie dzisiaj wypadają pierwsze urodziny Wii U – pierwszej na świecie konsoli 8-mej generacji. Parafrazując znany tekst z filmu Rejs ” Pan o tym wie, ja wiem, ale nie społeczeństwo ”

 

WiiUWiiPartyUNintendoLandBasicPackLimitedWiiUNintendoLandPremiumPack

WiiUPremiumPackZombiU

 

 

 

 

 

 

 

 

No właśnie. Może się okazać, że – chcąc nie chcąc – mało informacji o Wii U przez ostatni rok może być swego rodzaju koniem trojańskim przygotowywanym na okres największej konsumpcji na świecie – okres świąteczny.

O co chodzi? Rok temu, w czasie premiery konsola Wii U wydawała się ciekawa, ale mało przekonujące wtedy zalety GamePada, dość niewielka liczba gier i brak reklamy spowodowały stosunkowo mała liczbę sprzedawanych konsol.

 

Pro Controller przydaje się do strzelanek. Nie katujemy swojego GamePad-a.
A dzisiaj? 3.9 miliona sprzedanych urządzeń pomimo kiepskiej promocji. Około 190 gier z czego ponad połowa to gry dobrej lub bardzo dobrej jakości i wiele ekskluzywow. To także doceniany GamePad ( koncepcja skopiowana potem przez Sony), darmowa rozrywka sieciowa.
Przypadkiem (?) dzisiaj wchodzą w USA spoty tłumaczące różnice miedzy starym Wii a nowym WiiU.

nintendo now3

źródło: Nintendo.com

nintendo now

źródło: Nintendo.com

Ale najlepsze dopiero teraz.

Wyobraźcie sobie co może zrobić Nintendo w czasie świątecznego szału zakupów. Może wystarczy stanąć z Wii U obok gorąco promowanych next-genów Sony i Microsoftu by po prostu sprzedawać pudełka z konsola, gry i akcesoria. Hej, może nie wiecie, ale my tez mamy pełnoprawnego next-gena, który się nie wiesza i którego obudowa jest dobrze dopasowana.  A jak ktoś w domu chce obejrzeć TV to możesz dalej grać na 6,2-cio calowym ekranie GamePada – kontrolera dołączanego do każdego Wii U.

nintendo now2

źródlo: Nintendo.com

Tak naprawdę – obym miał racje- to może być druga premiera tego samego produktu, który już się odnalazł na rynku, ma portfolio gier, których w te święta nie zaoferuje nikt inny (o wstecznej kompatybilności nie wspominając).

 

thisiswiiu

źródło: Nintendo.com

I dalej – Nintendo może wskazać – Zobaczcie mamy także te same gry co na konkurencyjnych konsolach – Assasina, Ghostow itd.
Może się mylę, ale stawiając obok PS4 i Xone roczne Wii U mało kto z tych nieświadomych będzie widział jakieś różnice. Być może przeciętna rodzina w USA lub we Francji czy Anglii po prostu wybierze tańsze rozwiązanie z bogata ilością gier i w rożnych konfiguracjach (bundle ). To może się udać. Gdyby tak było to byłby to  prawdziwy koń trojański przygotowywany cały rok. Być pozornie słabym po to by w decydującym momencie pokazać swoją siłę.

 

Jak sądzicie czy okres świąteczny 2013 dla Nintendo będzie udany?

[źródło - wiiudaily, yahoo, nintendo]

Podziel się z innymi !

Podobne:

One Response to Koń trojański Nintendo na gwiazdkę? ;-)

  • Szczepan Puchała says:

    Z konsolami Nintendo moim zdaniem jest troche jak z iPhone’ami – ciężko się do nich przekonać. Mamy barykadę z fanami PS i Xbox po jednej stronie (rozmyślnie wrzuciłem ich do jednego worka) oraz fanów Wii/WiiU po drugiej. Barykada jest wysoka i trwała – ciężko przekonać fanów do zmiany preferencji. Ale ilość sprzedanych konsol Wii pozwala przypuszczać że będzie tylko lepiej

Dodaj komentarz

    Translate to:

– NINTENDO ID -
Amiibo – modele 2014/2015
Przydatne linki
mii3 sos2 sos2 sos2 sos2
Polityka prywatności