Xenoblade Chronicles X od 4 grudnia !
Blog o konsoli Wii U i technologiach w rozrywce

Wczoraj przyszła długo oczekiwana przesyłka z najnowszą wersją znanej serii Call of Duty.
Przypomnę, że na poprzednią konsolę – Wii było wydanych aż 5 części tej dobrej strzelanki (które w dalszym ciągu możemy uruchomić na najnowszej konsoli Wii U)
Z kolei na Wii U wyszły na razie : Call of Duty Black Ops 2 i właśnie najnowsza Call of Duty: Ghosts
Kilka pierwszych wrażeń i kilka zdjęć a wkrótce szersza recenzja.

Wii U CoD Ghosts

Wiem, wiem – wersja na Wii U nie jest najlepszą jaka jest na rynku jeśli chodzi o grafikę. Ale jest niemal tak dobra jak te na XBoxOne i PS4 a lepsza niż na Xbox 360 czy PS3.  Tyle, że na innych next-genach mało kto ją jeszcze widział w Polsce jak sądze. Za to z pewnością wersja Wii U jest najlepsza jeśli chodzi o dodatkowe funkcje i możliwości – głównie ze względu na kontroler z ekranem Wii U Gamepad-a. Do tego jest – wraz z ceną konsoli – chyba najtańsza na rynku.

CoDGhost_WiiU_3

 

Call of Duty: Ghosts w wersji na Wii U od początku po uruchomieniu wciąga w wir wydarzeń, które wyglądają wyjątkowo realnie. O ile w poprzedniej części – BlackOps2 misja pojedynczego gracza była nieco nudnawa – tutaj w Duchach rozmach i wykonanie scen jest na bardzo wysokim poziomie.

CoDGhost_WiiU_2

Te symbole są ważne – 1-2 graczy offline, 1-12 graczy online, Gamepad, Pro Controller, Nunchuck, słuchawki z mikrofonem, Remote
Online Multiplayer, dodatki, ranking, Chat głosowy

Skok jakościowy widać szczególnie w pierwszym momencie, gdy głównym bohaterem podążamy za ojcem i (chyba) bratem w kierunku domu gdzieś na obrzeżach Hollywood. Niespodziewanie trzęsie się nam GamePad. W tym rytmie uciekamy przed czymś co na początku wydaje się być trzęsieniem ziemi, a w rzeczywistości jest… W tym czasie mijamy piękne lokacje, świetnie narysowany i animowany las i miasto, które momentalnie zmienia się w … .Wkoło lata masa drobin ziemi, pyłu, płomienie są na wysokim poziomie a całość dzieje się w świetnie przygotowanej przez Treyarch i Activision przestrzeni. Czuć niemal powiew gorąca i wiatr. Tryb single jest w Gostach trudny i dopracowany.

CoDGhost_WiiU_25

Potem znana już scena w kosmosie i… aż nie można oderwać się od tej misji, mimo, że głównie zależało mi na trybie Multi.

CoDGhost_WiiU_4

starszy i młodszy brat

I tutaj znowu niespodzianka – na razie grałem w 4 mapy, ale sterowanie jest  jak to w CoD niemal bez zmian. Natomiast szybkość działania, elegancja menu oraz grywalnośći  w tej grze jest na dużo, dużo wyższym poziomie niż w poprzedniej części gry. Choć przecież BO2 też daje masę radochy także dzisiaj. W Ghostach jest dużo zieleni, piasek, pył, wspaniale wyglądający śnieg, mgła, dopracowana woda i masa „miejsc po przejściach”. Nie wiem jaki silnik został wykorzystany w tej części CoD, ale spisuje się wyśmienicie. Mapy są dużo większe niż w BO2 i można wspinać się wysoko np. na wysoką wieżę.  Jest więcej różnorodnych skrzynek, pudeł, murów, plakatów, żelastwa i tego wszystkiego co w takich mapach zawsze dobrze się prezentuje.  Do tego roślinność. Za to wszystko można wejść lub się przyczaić. Przedstawiony świat jest bardzo rozbudowany, pełen kolorów, światło-cieni (słońce ma różne barwy w różnych planszach, co daje dodatkowy efekt). Blur  lub zachlapany ekran też jest świetnie zrobiony.Do tego zwróciłem uwagę na dobre FX-y, szczególnie filtry tłumiące odgłosy, które są gdzieś daleko lub są w innym rodzaju pomieszczenia. Do tego śpiewający ptak lub latający daleko orzeł. Jest naprawdę dobrze.

Poza tym nowe rodzaje broni i akcesoriów, psy – swoją drogą rewelacyjnie animowane. Broń nie jest tak łatwa w trzymaniu jak w BO2. I to jest świetne. Snajperzy znajdą także rozlegle przestrzenie – np. w planszy z zamkiem w stylu Templariuszy, gdzie wkoło zamku, łagodne pagórki porośnięte trawą mieszają się z resztkami starego muru lub desek przy przepływającym gdzieniegdzie strumyku. Odległe krzaki falują, podobnie jak dym i pył unoszący się w powietrzu. No i ten blur. To jest więcej niż dobre.

Wszystko się zaczyna od szybkiej – 5-10 minutowej – aktualizacji gry. A potem, to już czysta rozrywka.

CoDGhost_WiiU_5

Z multiplayera dzisiaj jedynie garść zdjęć. Na początek kalibracja – możemy dokładnie dopasować grę do naszego TV.

CoDGhost_WiiU_6

 

 

CoDGhost_WiiU_7

 

CoDGhost_WiiU_8

 

CoDGhost_WiiU_9

 

CoDGhost_WiiU_10

 

CoDGhost_WiiU_11

 

CoDGhost_WiiU_12

 

CoDGhost_WiiU_13

 

CoDGhost_WiiU_14

 

CoDGhost_WiiU_23

 

Tyle na dzisiaj. Przepraszam za jakość zdjęć, ale drżącymi z wrażenia rękoma nie było łatwo :)

Wkrótce więcej informacji o Ghostach. O poszczególnych mapach, graniu przez sieć i audio.

 

Podziel się z innymi !

Podobne:

4 Responses to Call of Duty: Ghosts – wersja na Wii U. Pierwsze wrażenia

Dodaj komentarz

    Translate to:

– NINTENDO ID -
Amiibo – modele 2014/2015
Przydatne linki
mii3 sos2 sos2 sos2 sos2
Polityka prywatności