Xenoblade Chronicles X od 4 grudnia !
Blog o konsoli Wii U i technologiach w rozrywce

W ten weekend odwiedziłem stronę www.nintendo.pl w nadziei, że oto moim oczom ukaże się typowa dla większości podstron Nintendo – porządnie wykonana strona promująca produkty z nowoczesnej i modnej dziedziny jaką jest … granie w gry.

I co zastałem?

Od kwietnia, kiedy pisałem o tym, że po zmianie dystrybutora produktów Nintendo w Polsce należy spodziewać się dużych zmian na dobre … zmieniło się niewiele. Chyba tylko to, że z emaila kontaktowego, który w swojej nazwie zawierał starego dystrybutora mamy dzisiaj email jasno wskazujący czego (jakiego obszaru sprzedaży) dotyczy. Celowo nie wpisuję tutaj tego emaila. Każdy może go sam sprawdzić i wyrazić zainteresowanie tak jak ja to właśnie zrobiłem  - „co z dystrybucją i jego formą świetnych produktów Nintendo w Polsce?’ .

Kiedyś już także o tym pisałem i jedyny postęp jaki zauważyłem, to fakt, że odpowiedź otrzymałem już na drugi dzień.

NINTENDO – Nintendo Polska, Europe czy Japan – czyń swoją powinność w Polsce! Mam wrażenie, że na mniej atrakcyjnych produktach niż świetne konsole, gry i akcesoria zbijali ludzie u nas spore zyski. O co więc chodzi?

Jasne – możemy kupować konsole, akcesoria i same gry przez Internet, w wybranych sklepach czy za granicą. Polak potrafi. Ale przecież nie w tym rzecz. Wstyd przyznać, ale niejednokrotnie najnormalniej w świecie zazdrościłem poziomu obsługi klientów Sony i Microsoftu, na których również w końcu wielu narzeka.  Chodzi o najprostszą rzecz w biznesie – dostęp i minimalną reklamę. Na rynku rozrywki trzeba przepychać się łokciami. W Polsce  nawet nie dochodzi do konfrontacji. Jeśli jednak Wii U ma być w Polsce systemem dla wytrwałych to – poprawcie mnie jeśli się mylę – kiepsko to widzę. I to nie dlatego, że nadchodzą kolejne konsole konkurencji. Ale dlatego, że dzisiaj bycie w świadomości użytkowników, graczy, nabywców – to przede wszystkim INFORMACJA.

Z drugiej strony może należy traktować nasze konsole Nintendo tak jak patrzy się na auta drogich marek, których najbliższy salon jest w Niemczech lub w Moskwie… Nie znaczy to, że auta te nie są warte uwagi…

Jednak w przypadku konsol do gier liczba sprzedaży samych konsol oraz gier tworzy nierozerwany związek biznesowo-informacyjno-rozrywkowy który sam się nakręca jeśli którykolwiek z tych elementów zyskuje.

Ech… Nintendo… nie ułatwiasz życia graczom w Polsce. Ale czekaliśmy tyle miesięcy, to wytrzymamy i kolejne…

Podziel się z innymi !

Podobne:

Dodaj komentarz

    Translate to:

– NINTENDO ID -
Amiibo – modele 2014/2015
Przydatne linki
mii3 sos2 sos2 sos2 sos2
Polityka prywatności