Xenoblade Chronicles X od 4 grudnia !
Blog o konsoli Wii U i technologiach w rozrywce

Dzisiaj słów parę o Nintendo Network Premium i punktach, które możemy zamienić na fundusze na kolejne zakupy w eShop!

Od początku posiadania Wii U chętnie zaglądałem na sklep Nintendo z poziomu GamePada. Po pierwsze, żeby zobaczyć jakie gry faktycznie są już dostępne na Wii U oraz czy można pobrać wersje demo.

20

Oczywiście kilka razy również kupiłem gry jako „download version”, które były instalowane w wewnętrznej pamięci konsoli Premium (czarna).

Ostatnio przeglądając eShop oczom moim ukazał się nagłówek zachęcający do zajrzenia na stronę P.NINTENDO.NET, gdzie można sprawdzić swoje dotychczasowe działania w eShop-ie oraz – co najlepsze – odzyskać częściowo pieniądze wydane już na gry w eShop-ie.

Jak to wygląda w praktyce?

1. Musimy posiadać zestaw Wii U Premium/Deluxe (jeśli posiadacze białej wersji Basic mogą potwierdzić, że nie jest to dostępne dla nich – proszę o informację)
2. Tworzymy swój sieciowy login Nintendo Network Premium
3. Przypisujemy ten login do naszego Wii U.

Od tego momentu za zakupy robione na koncie NNP na swoim Wii U otrzymujemy punkty, które gdy osiągną określoną ilość mogą być zamienione na kod aktywacyjny, który użyty w naszym Wii U doda nam do „Balance” pięniądze na kolejne zakupy.

Brzmi fajnie. I w dodatku działa nawet w Polsce. Oczywiście są różnice w tym ile otrzymamy punktów w poszczególnych krajach. Jeśli mamy Wii U, w którym wskazaliśmy przy instalacji Polskę, to walutą rozliczeniową jest zł. (co widać w cenach gier i w naszym portfelu Wii U – Balance).

Dla przykładu za każde zakupy na kwotę 10 złotych otrzymujemy 21 punktów. Tymczasem np. w Niemczech lub we Francji – 1 Euro wydane w eShop daje 8 punktów. Czesi za wydane 3 korony otrzymują 1 punkt.

Wszędzie ilość punktów wymaganych do realizacji kodu jest taka sama – 500 punktów. Z tym, że w Polsce za 500 punktów otrzymamy 20 złotych w formie kodu na doładowanie naszego portfela Wii U. W innych krajach – np. Niemczech, Francji – 5 Euro. Anglicy otrzymują 5 funtów.

Szczegóły i tabele dla poszczególnych krajów znajdziecie pod tym adresem:  USAGE GUIDE (i po prawej na górze wybieramy user guide)

Poniżej kolejne zrzuty ekranu z tego co nas czeka wraz z komentarzami :

Wybieramy kraj

Wybieramy kraj

 

Po zalogowaniu widać ile mamy punktów oraz ile brakuje nam do zrealizowania kodu na 20 PLN

Po zalogowaniu widać ile mamy punktów oraz ile brakuje nam do zrealizowania kodu na 20 PLN

 

Gdy jestesmy zdecydowani - klikamy na pobranie kodu

Gdy jestesmy zdecydowani – klikamy na pobranie kodu

 

 

Wyświetlony kod musimy wpisać w naszym Wii U. Kod wpisujemy w eShop/Balance/Add funs using a Nintendo eShop Card. I po chwili nasz Balance powieksza się o 20 złotych

Wyświetlony kod musimy wpisać w naszym Wii U. Kod wpisujemy w eShop/Balance/Add funs using a Nintendo eShop Card.
I po chwili nasz Balance powieksza się o 20 złotych

 

W "Points Summary" mamy całą historię naszych działań w eShop

W „Points Summary” mamy całą historię naszych działań w eShop

I na koniec – jeśli faktycznie usługa ta dotyczy tylko wersji Premium konsol Wii U – byłaby to duża dyskryminacja użytkowników białej – tańszej wersji. Jedyne co tłumaczyłoby takie zachowanie to fakt, że wersja Basic teoretycznie może być traktowana jako konsola do gry dostępne na fizycznych nośnikach (z racji małej ilości wbudowanej pamięci na pobieranie gier). Ale jest to mocno naciągana teoria, bowiem bez problemu do wersji czarnej i białej Wii U możemy podłączać zewnętrzne dyski przez USB.

Tak czy inaczej – mając obojętnie którą konsolę Wii U – warto sprawdzić, czy nam coś się nie należy w formie punktów i dodatkowych środków na kolejne zakupy…

 

Podziel się z innymi !

Podobne:

14 Responses to Kupujesz gry na eShop? Odbierz kod na kolejne zakupy…

  • wiiucompl says:

   Hmmm. Dobre pytanie. Wszystko zalezy od potrzeb i funduszy. Osobiście byłem bardzo zaskoczony stosunkiem Jakość-Cena-Przydatność programu do rysowania Art Academy. Za bodajże 17 złotych dostajemy fajne narzędzie do wygodnego rysowania lub szkicowania, którego raczej (z rysikiem) nie znajdziemy na typowe tablety z systemami mobilnymi. To także przedsmak możliwości rasowych i drogich tabletów graficznych.
   Jeśli chodzi o gry bardzo fajną okazała się też niedroga TNT Racers. Przyjemna grafika, fajna muzyka i po prostu fajna zabawa.
   Wiele tytułów które mają swoje wersje BOX-owe są często (niestety) droższe na eShop, choć powinno być odwrotnie. Inna sprawa, że ceny gier na Wii U na allegro chociażby mają z marszu niższą cene choć nie zawsze.
   Na pewno warto patrzeć na mniejsze tytuły a większe brać w formie płyty. Można to potem odsprzedać lub pożyczyć znajomym. Ale niektóre mają w eShop czasowe lub dłużej trwające upusty, wtedy warto kupować właśnie wersję do pobrania w eShop.
   Sam czekam na Angry Birds, ale te z tego co kojarzę będą dostępne na płytce.

  • wiiucompl says:

   Karnet czyli doładowanie oczywiście uzupełni twoje środki dostępne na „koncie Nintendo” pod przyciskiem „Balance” w eShop z poziomu GamePada.
   Co do gier Virtual Console W tej chwili są nowe Final Fight 1, 2 lub 3 każda za 32 złote (trochę dużo). Osobiście lubię Super Mario World, Pacman, Donkey Kong i Xevious. Są warte swojej ceny bo to rasowe klasyki z maszyn arcade, tylle że w nowym pudełku.

 • Mariusz says:

  Dziwne Posiadam Premium Pack 30gb i jak sie chce zalogowac na ta strone to wyskakuje mi to

  Sign in failed. Possible reasons include:

  You are in a country that is not eligible for this promotion

  You
  do not own a Wii U Premium Pack. Only users who created a Nintendo
  Network ID on a Wii U Premium Pack console are eligible for this
  promotion.

  Not enough time has elapsed. You cannot participate
  in this promotion until the day after you’ve purchased downloadable
  software or add-on content.

   • Mateusz Zdrzałek says:

    w piątek doszła do mnie przesyłka „Nintendo Wii U 32GB Mario Kart 8 Premium Pack Czarna” i chciałem sie zalogować na stronie p.nintendo.net żeby punkty odebrać ale to jest nie możliwe !! Proszę o wskazówki i pomoc w rozwiązaniu problemu z góry dziękuje

    • wiiucompl says:

     Jaki błąd wyskakuje? Pierwsza rzecz to utworzenie swojego Network ID wraz z hasłem. Z tego co pamietam robi sie to pierwszy raz uruchamiając wii U i podłączając sie do internetu konsola. Z poziomu stronki która podałes jest opcja odzyskania zapomnianego Network ID i hasla

     • Mateusz Zdrzałek says:

      Takie cos mi wyskakuje jak chcę sie zalogować poprzez stronę

      „Zaloguj się udało. Możliwe przyczyny to:

      Jesteś w kraju, który nie kwalifikuje się do tej promocji

      Nie posiadasz Wii U Premium Pack. Tylko użytkownicy, którzy stworzyli Nintendo Network ID na konsoli Wii U Premium Pakiet kwalifikują się do tej promocji.

      Nie upłynęło wystarczająco dużo czasu. Nie możesz wziąć udział w tej promocji, aż do dnia po zakupie oprogramowania do pobrania lub dodane do zawartości”

     • wiiucompl says:

      A czy Network ID zostalo utworzone na wlasnie _tej_nowej_konsoli_ ?
      I druga sprawa – na jaki kraj jest zarejestrowana?

     • Mateusz Zdrzałek says:

      tak zostało utworzone konto Network Id. Zostało zarejestrowana jest na Polskę

     • wiiucompl says:

      Ostatnie zdanie bledu sugeruje byc moze to, co mozna przeczytac na stronce Deluxe Digital Promotion:
      First time here? Sign in 24 hrs after your first eShop purchase on the Wii U Deluxe Set.

      https://p.nintendo.net/deluxe/

      Czyli albo jeszcze nic nie kupiles na eShop albo nie minely 24 godziny od transakcji.
      Sprobuj moze rano

     • wiiucompl says:

      Czyli wszystko jasne. Dopiero po zakupie gry na eShop będziesz mógł uruchomić swoje konto (24 godziny po zakupie/pobraniu).

      Podpowiem, że kioski sieci HDS (m.in. kioski Relay i InMedio) mają w ofercie karty – zdrapki do doładowania konta w sklepie eShop i wydania je na wersje elektroniczne gier. Chyba najniższy nominał to 70 PLN, ale mogę się mylić.

Dodaj komentarz

  Translate to:

– NINTENDO ID -
Amiibo – modele 2014/2015
Przydatne linki
mii3 sos2 sos2 sos2 sos2
Polityka prywatności