Xenoblade Chronicles X od 4 grudnia !
Blog o konsoli Wii U i technologiach w rozrywce

Miiverse, czyli usługę społeczności graczy Nintendo, traktowałem raczej jako zbędny dodatek. Liczy się przecież granie i nie jest mi spieszno do upubliczniania moich kolejnych przebytych etapów danej gry. Owszem, kilka wpisów zaraz po zakupie Wii U musiałem zrobić, chociażby po to, aby zobaczyć jak to działa. Czegoś mi jednak brakowało. Nie podobało mi się, że praktycznie wszystko co robimy używając konsoli Wii U pozostaje w jej środowisku – nie było sposobu aby np.  zrzuty ekranu gry wgrywać sobie na swój komputer. Jednak ostatnio, po krótkiej zabawie nowymi Pikminami zrozumiałem, że to ma sens… bowiem od niedawna można także używać Miiverse w komputerze.

miiverse

Nintendo od pewnego czasu umożliwiło używanie usługi społecznościowej – Miiverse – również bez potrzeby uruchamiania Wii U. Jeszcze do niedawna zrzuty ekranu gier czy nasze komentarze w wielu społecznościach  mogliśmy dodawać jako wpis na Miiverse wraz z krótkim komentarzem lub odręcznym rysunkiem – tylko z poziomu konsoli.

miiverse1

Teraz – dzięki Miiverse w wersji Online dostępnej po zalogowaniu się na stronę https://miiverse.nintendo.net/  możemy w każdym momencie przejrzeć nasze starsze wpisy, dodać nowe lub zapisać na dysk komputera nasze printscreen-y z gier. A do tego komentować wpisy innych graczy. Fajne, proste i pozbawione reklam środowisko społeczności graczy Nintendo przypadło mi do gustu nawet, jeśli tylko od czasu do czasu zrobię jakiś wpis.

Poniżej kilka printcreenów:

1. Mój komentarz dotyczący świetnego pinball-a StarWars i tego, że fajnie byłoby zobaczyć pinball-e z  klasycznych filmów, spotkał się z poparciem innych graczy:

miiverse2

2. Zrzut ekranu z Pikmin 3 – to świetny pomysł, aby zrzut ekranu był tworzony oczami naszego bohatera. Dzięki temu widzimy świat z zupełnie innej perspektywy:

pikmin33. A tutaj zrzut z dema Resident Evil Revelations. Gra jest bardzo dobra, a grafika – mimo tego, że jest to port gry – jest na dobrym poziomie

resident1

Podsumowując – teraz Miiverse to nie tylko nasz avatar, communities, nasze wpisy i printscreeny z rozgrywki w czasie gry. To także – dzięki wersji online – sposób na wymianę informacji o grach w każdej chwili i z każdego miejsca gdzie jest przeglądarka internetowa.

Podziel się z innymi !

Podobne:

Dodaj komentarz

    Translate to:

– NINTENDO ID -
Amiibo – modele 2014/2015
Przydatne linki
mii3 sos2 sos2 sos2 sos2
Polityka prywatności