Xenoblade Chronicles X od 4 grudnia !
Blog o konsoli Wii U i technologiach w rozrywce

Po ostatnich gorzkich słowach jednego z inżynierów EA (Electronic Arts) Boba Summerwilla,  który we wpisie na Tweeterze bezpardonowo określił Wii U jako „crap”, czyli delikatnie mówiąc – beznadzieja, powiało chłodem w relacjach między EA i Nintendo. EA zapowiedziało zresztą wcześniej, że nie planuje wydawać gier na Wii U.

Tymczasem, jakby w odpowiedzi, inny deweloper-gigant gier- francuski  Ubisoft oznajmił:

„As with any new console, it takes some time to grow an established base. Ubisoft has a varied and high-quality line-up for Wii U, with more big titles on the way including Rayman Legends, Watch Dogs, Assassin’s Creed IV Black Flag and Splinter Cell Blacklist. We’re confident that this will help in continuing to attract gamers to the Wii U system and that Nintendo will take steps to ensure that the Wii U is successful in the market.” (dostępne na gamesindustry.biz)

nintendoubi

Czyli w wolnym tłumaczeniu: „Jak przy każdej nowej konsoli, potrzeba czasu na rozwój do oczekiwanego poziomu. Ubisoft ma różnorodne i wysokiej jakości linie produktów dla Wii U, z największymi nadchodzącymi wliczając w to Rayman Legends, Watch Dogs, Assasin’s Creed IV Black Flag i  Spliter Cell Blacklist. Jesteśmy przekonani, że pomoże to w dalszym ciągu przyciągać graczy do systemu U Wii i Nintendo podejmie kroki w celu zapewnienia, że Wii U jest sukcesem na rynku.

Pokazuje to jasno klika rzeczy:

1. Ubisoft ze swoimi sztandarowymi tytułami będzie wchodził na rynek gier dla Nintendo Wii U.
2. Ubisoft (w przeciwieństwie do inżynierów EA) posiada doświadczenie w rozumieniu działania i wykorzystaniu potencjału nowej platformy Wii U – która na niektórych forach jest uważana za nieco skomplikowaną z punktu widzenia developerów tworzących gry.
3. Ubisoft zrobi co może, by dostarczyć gry jak najlepszej jakości dla systemu Wii U
4. Ubisoft liczy na wzmocnienie pozycji Wii U na rynku konsol, ale oczekuje w rewanżu od Nintendo podjęcia kroków nazwijmy to biznesowo-promocyjnych w tym celu.
5. Od tego sukcesu będzie zależała przyszła współpraca Ubisoftu z Nintendo (czytaj: my robimy dla was teraz, w trudnym momencie,  dobre gry – zróbcie wszystko, aby za rok-dwa warto było dalej robić dla was gry)
6. Ubisoft nie narzeka na możliwości techniczne Wii U. Widzi w niej potencjał, na którym można zarobić.

Rayman Legends – wrzesień 2013

WiiU_RaymanL

rayman

Watch dogs – wakacje 2013

Wii U Watch dogs

watchdogs

Splinter Cell BlackList- sierpień 2013

Splinter Cell Blacklist Wii U

spc_bl

Assassin’s Creed IV Black Flag – wakacje 2013

Assassins creed IV Black Flag Wii U

blackflag

 

Warto także wspomnieć, że na poprzednią konsolę Wii, Ubisoft wyprodukował 99 gier! W tej chwili, wraz z zapowiedziami – w tym The Smurfs Ubisoft będzie miał 12 tytułów dla Wii U – w ciągu 6 miesięcy ! Nie jest to zły wynik. Policzmy – Konsola Wii jest na rynku 78 miesięcy. Konsola Wii U – 6 miesięcy. Ubisoft zrobił więc na Wii 78 miesięcy / 99 gier = 0,78 gry/miesiąc.

W przypadku gier Ubisoftu na Wii U jest to niewiele mniej – 6 miesięcy / 12 gier = 0,5 gry / miesiąc.

 

[źródło:http://www.gamesindustry.biz , Ubisoft]

Podziel się z innymi !

Podobne:

Dodaj komentarz

    Translate to:

– NINTENDO ID -
Amiibo – modele 2014/2015
Przydatne linki
mii3 sos2 sos2 sos2 sos2
Polityka prywatności