Xenoblade Chronicles X od 4 grudnia !
Blog o konsoli Wii U i technologiach w rozrywce

Na stronie nintendo.pl niedawno pojawił się wpis w języku polskim i angielskim o zapowiadanych zmianach:

„Nintendo of Europe zamierza wkrótce restrukturyzować swoje działania w Polsce. Pragniemy zapewnić naszych klientów, że podejmujemy kroki, aby zagwarantować im stały dostęp do obsługi klienta. W miedzyczasie badamy nowe możliwości, aby zapewnić dostęp do naszych produktów i usług na polskim rynku. Oświadczenie na ten temat wydamy w odpowiednim czasie.(…)”

Pełny tekst na stronie nintendo.pl

 

Jest duża szansa, że polscy gracze poznają w końcu potężne możliwości najnowszej konsoli Wii U, która w naszym kraju praktycznie nie istnieje. Zarówno w kontekście dostępu do sprzętu, gier i akcesoriów w największych sklepach z elektroniką jak i – co chyba najważniejsze – w świadomości rodzimych graczy.

Warto przypomnieć, że Nintendo w Polsce jest niestety ciągle kojarzone z infantylnymi konsolkami mobilnymi (GameBoy, GBA, DS, 3DS) czy leciwą konsolą stacjonarną Wii. Są one oczywiście świetnymi maszynami do gier o wysokiej funkcjonalności, ergonomii i tzw. „miodności”. Należy jednak patrzeć w przyszłość – a tutaj konkurencja nie śpi.
To chyba ostatni dzwonek, by Nintnedo w Polsce uderzyło mocniej – zarówno na poziomie informacji, promocji i reklamy ale także usług.

W naszym kraju dominacja innych platform wynika z przyzwyczajeń oraz ogólnej dostępności urządzeń i gier.
Nintendo ma świetny nowy produkt – Wii U, który się wypala. Polska nie jest przecież małym rynkiem.

Po cichu liczę, że po zmianach u polskiego dystrybutora Nintendo będziemy mogli w przyszłości otrzymać polskie menu konsoli lub przynajmniej gry z językiem polskim (np. Fifa ze świetnymi tekstami komentatorów). Bardziej agresywna promocja ukierunkowana na polskiego gracza może mieć także odzwierciedlenie w większym zainteresowaniu polskich developerów.

 

źródło: nintendo.pl

 

Podziel się z innymi !

Podobne:

Dodaj komentarz

    Translate to:

– NINTENDO ID -
Amiibo – modele 2014/2015
Przydatne linki
mii3 sos2 sos2 sos2 sos2
Polityka prywatności