Xenoblade Chronicles X od 4 grudnia !
Blog o konsoli Wii U i technologiach w rozrywce

Wiemy już, że rok fiskalny Nintendo nie był najlepszy. Wyszło na to, że stara konsola Wii sprzedaje się lepiej niż najnowsza Wii U. Efektem tego, oraz sporej ostatnio krytyki poczynań Nintendo są najnowsze zmiany organizacyjne i być może zmiana strategii działania Nintendo.
Za pewne zmiana CEO w Nintendo of America (NOA) , którym został sam szef Nintendo – Satoru Iwata to potwierdza. Potwierdzeniem zmian jest także zapowiedź, że na corocznej wystawie przemysłu gier komputerowych i wideo (E3 Electronic Entertainment Expo) Nintendo zrezygnuje z typowej – potężnej ekspozycji i prezentacji swoich rozwiązań w dziedzinie rozrywki. Zastąpić ma je seria mniejszych działań informacyjno-prezentacyjnych, skierowana mocno na rynek USA. Na E3 Nintendo skupi się na oprogramowaniu i grach dla swoich istniejących produktów. Chce także umożliwić chętnym wypróbowanie prezentowanych gier od razu w akcji. Nintendo w tym roku nie zapowiada prezentacji urządzeń na E3.

thisiswiiu

wiiu2

Samo Nintendo nie jest zadowolone ze swojej polityki informacyjnej dotyczącej konsoli Wii U. Sam prezes Nintendo ze skruchą stwierdza, że użytkownicy mylą Wii z Wii U traktując Wii U jako dodatkowy gamepad do starej konsoli Wii z 2006 roku. W efekcie pojawiły się  ostatnio filmy reklamujące rodzinny charakter konsoli. Do tego proste, ale czytelne przedstawienie czym jest Wii U na stronie Nintendo. Wg samego Nintendo Wii U to przede wszystkim:

  1. GamePad,
  2. Grafika HD,
  3. Rzeczy do pobrania,
  4. Nowy sposób wykorzystania TV,
  5. Komunikacja i możliwości społecznościowe,
  6. Wsteczna kompatybilność z Wii.

Nareszcie Nintendo! Tego brakowało w dniu premiery Wii U w listopadzie 2012 roku!
Więcej na stronie Nintendo: What is Wii U?

 

 

 

[źródło: Nintendo]

Podziel się z innymi !

Podobne:

Dodaj komentarz

    Translate to:

– NINTENDO ID -
Amiibo – modele 2014/2015
Przydatne linki
mii3 sos2 sos2 sos2 sos2
Polityka prywatności