Xenoblade Chronicles X od 4 grudnia !
Blog o konsoli Wii U i technologiach w rozrywce

Zdarza się, że w różnych sytuacjach nasz GamePad usilnie twierdzi iż nie może skomunikować się z konsolą Wii U.
Pojawia się wtedy poniższy komunikat na ekranie GamePad-a.

could not connect to the wii u

Ten komunikat zobaczysz zawsze… gdy próbujesz pokazać swoje wyniki w Call of Duty sąsiadowi z drugiej klatki… Nie zapominajmy, że GamePad to element konsoli STACJONARNEJ :-)

„Could not connect to the Wii U console. Turn off the Wii U GamePad, then turn it on closer to the console”

Przyczyny mogą być różne, ale jak łatwo się domyślać winna może być albo konsola, albo GamePad. Ewentualnie jedno i drugie jednocześnie.

1. Jeśli problemem jest tylko odległość naszego GamePada od konsoli umieszczonej przy telewizorze – wystarczy wrócić do pomieszczenia, gdzie jest Wii U i GamePad powinien samodzielnie połączyć się znowu z Wii U. Czasem – co sugeruje powyższy komunikat na ekranie GamePada – lepiej wyłączyć go, potem włączyć będąc już w odległości zalecanej – 8-10 metrów od Wii U.

2. Problemem może być także sama konsola. Wtedy GamePad, nawet stojący na Wii U – nie chce się z nią komunikować. Tutaj przeważnie wystarczy uruchomić ponownie konsolę oraz GamePad-a. W większości przypadków to pomaga w nawiązaniu połączenia między konsolą i kontrolerem.

3. Problemem może być także konsola, która w ogóle nie reaguje na nasze działania. Wtedy powyższy komunikat nie jest efektem problemów z GamePadem, ale z konsolą. Nie pomaga jej włączanie/wyłączanie przyciskiem Power. Co więcej, ekran TV pozostaje czarny. Nie pomaga również ani ponowna próba synchronizacji konsoli i GamePada (czerwone przyciski na obu urządzeniach) ani nawet wyciągnięcie z tyłu przewodu zasilającego i restart obu urządzeń !
Wtedy znowu z pomocą może przyjść, podobnie jak przy problemach z aktualizacją, bycie cierpliwym. Dzisiaj właśnie GamePad odmówił mi posłuszeństwa po tym, gdy chciałem przetestować nową funkcjonalność, która pojawiła się w aktualizacji 3.0.0 E. Chodzi o możliwość uruchomienia konsoli od razu w trybie Wii. Według instrukcji Nintendo należy uruchomić konsolę i gdy pojawi się ikona Wii U przytrzymać przycisk B.  Gdy zrobiłem to już od samego startu konsoli – gdy wyświetlany jest napis Nintendo – GamePad wyświetlił właśnie powyższy komunikat, a konsola zdawała się być martwa. Nic nie pomagało. Rozwiązaniem było wyciągnięcie kabla zasilającego konsolę na około minutę (i przy tak odłączonym urządzeniu wciskanie na zmianę przycisku Power i Eject) po czym ponowne podłączenie kabla zasilającego i włączenie konsoli. Często podobny trik sprawdza się  w przypadku komputerów.

Na koniec mała uwaga – muszę uspokoić tych, którzy po przeczytaniu tekstu mogą mieć obawy. Powyższe komunikaty pojawiają się bardzo rzadko. W ciągu 5 miesięcy użytkowania konsoli Wii U z około 10 wszystkich tylko jeden dotyczył problemu nr3, dwa problemu nr2 a pozostałe siedem razy to wyjście z pokoju z działającym kontrolerem w dłoni.

Podziel się z innymi !

Podobne:

2 Responses to Porada – GamePad nie komunikuje się z Wii U

Dodaj komentarz

    Translate to:

– NINTENDO ID -
Amiibo – modele 2014/2015
Przydatne linki
mii3 sos2 sos2 sos2 sos2
Polityka prywatności