Xenoblade Chronicles X od 4 grudnia !
Blog o konsoli Wii U i technologiach w rozrywce

 

Wczoraj (26.04.2013) na eShop pojawiła się zupełnie nowa aplikacja (określona jako Adventure), która jeszcze bardziej upewniła mnie w tym, że Nintendo ma się coraz lepiej. I naprawdę dobrze kombinuje. Bowiem nie wszystko co związane z konsolą musi być grą.

 

carnivalrio

panoramaview1

 

Panorama View daje właścicielowi Wii U możliwość poczucia atmosfery kilku egzotycznych miejsc. W tej chwili są to 4 lokalizacje:

  • Jazda rykszą w pięknym Kyoto w Japonii,
  • Przelot  nad pięknymi regionami Włoch w paralotni,
  • Wycieczka po Londynie widziana z poziomu piętrowego autobusu,
  • Spacer po ulicach Rio de Janeiro w czasie karnawału.

Po ściągnięciu dema z eShop i odpaleniu powiem w trzech słowach. To jest fenomenalne. Połączenie możliwości kontrolera GamePad (ekran, wbudowane czujniki ruchu i położenia) plus pięknie nagrane lokacje w szerokiej panoramie dają świetny produkt dla każdego, kogo nie stać na drogie wyjazdy.

italy

Jak to wygląda w praniu? Po włączeniu Panorama View mamy możliwość wyboru nagrania, które chcemy obejrzeć. W wersji demo po kolei zmieniają się fragmenty z wymienionych wyżej lokacji by dać nam wyobrażenie o możliwościach tej aplikacji. A te są świetne. Dla przykładu jedziemy rikszą przez ukwiecone Kyoto w Japonii i rozglądamy się – poruszając dosłownie w każdym kierunku – na boki przyglądając się mijanym krajobrazom. Potem nagle lecimy paralotnią nad zielonymi obszarami Włoch. Po drodze mijamy lecące stado kaczek za którymi w intuicyjny sposób obracając nasz kontroler – obracamy głowę. Podobnie zwiedzanie Londynu czy karnawał w Rio.

Panorama View - Londyn

Panorama View to także realistycznie przygotowany materiał audio – mamy poczuć się tak, jakbyśmy naprawdę tam byli.
Wracając do jakości obrazu – jest po prostu piękny. Instalując demo spodziewałem się, że będę oglądał coś w stylu Street View Google-a. Nic bardziej mylnego. Sekwencje wideo są nagrane na najwyższym poziomie.

Ile to kosztuje? 8 złotych za każdą „wycieczkę”, którą pobieramy z Nintendo eShop. Czy to dużo? Sami oceńcie testując demo.
Na koniec – ciekawe jak szybko pojawią się kolejne ciekawe lokalizacje. Nie trudno sobie wyobrazić potencjał Panorama View. Zwiedzanie muzeów „za przewodnikiem”, przejazd jak pasażer torem Formuły 1 czy zjazd po rolercoasterze …

wiiu.com.pl POLECA

[źródło: Nintendo]

 

 

Podziel się z innymi !

Podobne:

Dodaj komentarz

    Translate to:

– NINTENDO ID -
Amiibo – modele 2014/2015
Przydatne linki
mii3 sos2 sos2 sos2 sos2
Polityka prywatności