Xenoblade Chronicles X od 4 grudnia !
Blog o konsoli Wii U i technologiach w rozrywce

Dzisiaj słów parę o tym jak można za cenę niższą niż puszka coca-coli kupić zabawną, klasyczną platformówkę z 1993 roku – Kirby’s Adventure.
Oczywiście takie rzeczy – tylko na Wii U !

30cents

Co by nie mowić – Nintendo to kawał historii gier. Wiele spośród nich – jak chociażby Donkey Kong – stał się symbolem rozrywki z salonów gier arcade. Ale także pamięta je każdy, kto zetknął się z konsolami Nintendo. 15 lipca 2013 roku Nintendo obchodzi 30-sto lecie swojej chyba najważniejszej konsoli sprzed lat – Family Computer (Famicom) znanej jako NES (Nintnedo Entertainement System). To właśnie z tej okazji na swoją najnowszą konsolę – Wii U – Nintendo wypuszcza co miesiąc jedną grę ze swoich starych systemów (NES, SNES), aby przypomnieć o swoim dziedzictwie, ale także dać szansę zagrać w klasyki. I to zagrać za śmieszne pieniądze.

W ramach całej akcji – „Ściągnij klasyczne gry na Wii U za 30 centów” Nintendo udostępnia siedem gier poprzez eShop, których cena za sztukę wynosi jedyne 1,20 złotego.

famicom

Do tej pory ukazały się (nie są już udostępnione do pobrania):

Baloon Fight (NES),
F-Zero (SNES),
Punch-Out(NES)

Natomiast do pobrania są lub będą w miesięcznych okresach:

Kirby’S Adventure (NES) 17.04.2013 – 16.05.2013
Super Metroid (SNES) 15.05.2013  - 13.06.2013
Yoshi (NES) – 12.06.2013 – 11.07.2013
Donkey Kong (NES) 15.07.2013  - 13.08.2013

Czyli mamy teraz miesiąc Kirby’ego ;-) . Warto zapisać sobie w kalendarzu kolejne tytuły, gdyż potem z pewnością nie będą dostępne w tak niskiej cenie. Można grać zarówno na TV jak i na samym ekranie GamePad.

Kirby’s Adventure był ostatnią z serii grą na 8-bitowej konsoli Nintendo. Kolorowa, złożona z 7 światów oferuje wiele zabawy i frajdy zwłaszcza dla najmłodszych graczy. Developerem był Hal Laboratory.

KA

Miło powspominać stare dobre tytuły gier, a młodym przypomnieć jak kiedyś wyglądały gry na starszych konsolach

POLECAMY

Pamiętać należy również, że wkrótce pojawi się zapowiadana Virtual Console na konsole Wii U, dzięki której będzie możliwe granie w pobierane gry, pochodzące m.in. z takich systemów jak NES, SNES, Gameboy Advance i innych, o których więcej informacji Nintendo zapowiada podać wkrótce. Będzie to dedykowana aplikacja-emulator starych konsol, znana już wcześniej z Wii, ale jak zapowiada producent bardziej rozbudowana. No i przede wszystkim oparta o uniwersalny kontroler GamePad.

 

[źródło: Nintendo, Wikipedia]

Podziel się z innymi !

Podobne:

Dodaj komentarz

    Translate to:

– NINTENDO ID -
Amiibo – modele 2014/2015
Przydatne linki
mii3 sos2 sos2 sos2 sos2
Polityka prywatności