Xenoblade Chronicles X od 4 grudnia !
Blog o konsoli Wii U i technologiach w rozrywce

 

Wczoraj – 04 lutego 2013 r. pojawiła się elektryzująca wszystkich graczy wiadomość – zapowiedź nowego Wiedźmina 3 nad którym pracuje CD Projekt Red. GameInformer podał tę informację na swojej stronie ale więcej danych pojawi się  w drukowanym – marcowym numerze GameInformera.


w3

giw3

Wiedźmin 3: Dziki Gon (The Witcher: Wild Hunt) ma być zwieńczeniem trylogii, której dwie pierwsze części są najlepiej sprzedającymi się grami pochodzącymi z naszego kraju. Wiedźmin (The Witcher) stał się już marką rozpoznawaną w świecie graczy, a pojawienie się drugiej części serii na konsole Xbox360 umocniło tylko przywiązanie graczy do przygód postaci stworzonej przez  pisarza fantasy Andrzeja Sapkowskiego.

Jak informuje CD Projekt :
„Oparty o autorską technologię REDengine3 „Wiedźmin 3” ma trafić równocześnie na wszystkie najbardziej zaawansowane platformy sprzętowe, a jej otwarty, rozbudowany świat i nieliniowa historia ma stanowić rewolucję w segmencie gier RPG”

Trafić ma w 2014 roku, ale pytanie, które nurtuje właścicieli najnowszej konsoli Nintendo – Czy Wiedźmin 3: Dziki Gon pojawi się na Wii U?

Informacja, która trafiła do mediów pozostawia pewien niedosyt, bowiem wynika z niej to, że Wiedźmin 3 trafi na  ”najbardziej zaawansowane platformy”. GameInformer interpretuje to następująco:

„Coming in 2014 on PC and „all high-end platforms available” (CD Projekt RED isn’t saying flat-out that it’s a next-gen game, but it’s a safe bet that new console announcements in the coming months will define the term „high-end platform”"

Brak precyzyjnie wskazanych platform (poza PC) próbowałem wyjaśnić bezpośrednio zwracając się do CD Projekt:

wiiucompl:

Czy najnowsza konsola Nintendo – WiiU jest lub będzie brana pod uwagę jako platforma, na którą będzie wydany zapowiadany Wiedźmin 3?
Bardzo proszę o jakąkolwiek informację w tym temacie, szczególnie po zapowiedzi, że pojawi się „(…) w 2014 r., na wszystkich dostępnych w tym czasie zaawansowanych platformach sprzętowych”. Czy jest jakakolwiek szansa na wersję na konsolę Wii U? 

W odpowiedzi otrzymałem  informację, że w tej chwili  CD Projekt może tylko powtórzyć to, co już wiemy. Odpowiedź nie zaspokoiła ciekawości wielu graczy Wii U, ale oczywiście bardzo się cieszę, że ją otrzymałem (za co bardzo dziękuję CD Projekt).

Co może z tego wynikać? Czy Wii U będzie zaliczona w 2014 roku do konsol zaawansowanych? Czy jest to może dyplomatyczna zapowiedź Wiedźmina 3 tylko dla PC i nie znanych jeszcze dzisiaj: nowego XBOX-a i PS4 bez szansy dla graczy przywiązanych do koncepcji oferowanej przez Nintendo? Może jednak CD Projekt prowadzi  rozmowy z Nintendo? A może jest po prostu za wcześnie by w momencie zmiany generacji konsol już teraz się deklarować?
Tego niestety nie wiemy i musimy czekać na kolejne doniesienia.

Tymczasem możemy oczami wyobraźni kierować Wiedźminem za pomocą WiiU GamePad, dzięki któremu obsługa naszego bohatera byłaby po prostu bajecznie wygodna…

źródło: CdProjekt, GameInformer

Podziel się z innymi !

Podobne:

Dodaj komentarz

    Translate to:

– NINTENDO ID -
Amiibo – modele 2014/2015
Przydatne linki
mii3 sos2 sos2 sos2 sos2
Polityka prywatności