Xenoblade Chronicles X od 4 grudnia !
Blog o konsoli Wii U i technologiach w rozrywce

… Oczywiście w USA. W Europie od 30 listopada 2012 r.
Wielu graczy na świecie z pewnością ekscytuje się  nową konsolą od Nintendo. Każdy produkt tej firmy był jeśli nie przełomowy, to przynajmniej udany. Nadchodzi WiiU – następca starej i wysłużonej ale wciąż wspieranej przez Nintendo, konsoli rodzinnej. Niekoniecznie 18 listopada 2012 roku zobaczymy ją w polskich sklepach, ale być może jeszcze przed świętami będzie także i u nas.

Kompatybilność z poprzednią konsolą – Wii stwarza z nowej konsoli WiiU oczywistego następcę – gracz zachowując stare tytuły Wii na oryginalnych nośnikach posiada „na starcie” bogatą kolekcję gier, które obsłuży starymi kontrolerami, a obejrzy w nieco lepszej jakości na nowszych telewizorach dzięki HDMI, którego Wii z 2006 roku po prostu nie musiała jeszcze posiadać.

 

Specyfikacja techniczna nowego sprzętu jest już znana, kilkadziesiąt tytułów gier jest już „zaklepanych” na nową konsolę,  nasuwa się jednak dalej mnóstwo pytań. Czy warto inwestować 50 dolarów więcej za większą pamięć wbudowaną (32 GB w wersji Deluxe zamiast 8 GB w wersji Basic) oraz dodatkowe akcesoria i grę „Nintendo Land” i DDP ?

W moim przekonaniu chyba warto. Pierwsza sprawa – nie wiemy na co w przyszłości może przydać się wbudowana pamięć. Same save-y gier czy lokalnie zapisywane parametry ustawień po czasie mogą zajmować sporo. Oczywiście wiemy, że będzie możliwe podpięcie dysku USB do WiiU, jednak jak będzie z dostępem do niego z poziomu konsoli  – tego jeszcze w pełni nie wiadomo.

Druga sprawa – gra „Nintendo Land” w zestawie, która zapowiada się naprawdę dobrze jako tytuł „must have” w każdej kolekcji (coś w stylu WiiSport dla konsoli Wii). Sama gra w przedsprzedaży kosztuje 59,99 USD ! No i dodatki eleganckie stojaki/ładowarki dla konsoli i WiiU Gamepad-a. Na koniec bonus – Deluxe Digital Promotion- czyli dodatkowe punkty WiiU uzyskane przy zakupie kolejnych gier.

Sporo przemawia za tym, żeby kupić od razu wersję Deluxe chyba, że ktoś woli po prostu wersję białą (299 USD) Basic od czarnej (349 USD) Deluxe.

Najważniejsze jednak co czeka wszystkich zainteresowanych nową konsolą WiiU to przede wszystkim gry – ich jakość (grafika/audio), grywalność oraz to, czy GamePad będzie tylko dodatkiem do całego systemu czy stanie się prekursorem nowej interakcji gier. Szczerze w to wierzę, gdyż zarówno Move od Sony jak i Kinect Microsoftu do wielu rodzajów gier się po prostu nie nadaje.

 

Promocja WiiU idzie niby pełną parą ale widać nie wystarcza to, by na naszym rodzimym rynku wzbudzać już teraz wielkie zainteresowanie.
Dla przykładu dzisiaj – 13 listopada 2012 – w serwisach komputronik.pl czy RtvEuroAgd ani widu ani słychu nowego gracza na rynku konsol. Być może wynika to z faktu, że umowy przedsprzedażowe nie są dla każdego. Na Allegro.pl jest słownie 6 pozycji związanych z WiiU. Za oceanem (ebay.com) liczba ofert mających w tytule WiiU na 5 dni przed premierą to także jedyne 104 produkty.

Dla porównania:
Na ebay.com  hasło „wii” to 59.710 pozycji, „ps3″ – 83.021, „xbox” – 136.401
Na allegro.pl – „wii” – 3.290 pozycji, „ps3″ – 14.794 pozycji, „xbox” – 10.282

O czym to może świadczyć? To temat na dłuższą analizę. Na razie dodam, że w moim przekonaniu:

1. rynek jest nasycony konsolami, tabletami i smartfonami
2. nowość musi być zweryfikowana przez graczy i deweloperów
3. nowy produkt musi posiadać to coś, co powoduje wahanie przy zakupie nowej konsoli i wyborze między starymi sprawdzonymi graczami z bogatą listą tytułów, a wypróbowaniem czegoś nowego

Przekonamy się wkrótce czy warto było czekać. Na razie warto rzucić okiem, co na 5 dni przed premierą WiiU w USA można już kupić w przedsprzedaży np. na www.gamestop.com .


źródło: Nintendo, Gamestop

Podziel się z innymi !

Podobne:

Dodaj komentarz

    Translate to:

– NINTENDO ID -
Amiibo – modele 2014/2015
Przydatne linki
mii3 sos2 sos2 sos2 sos2
Polityka prywatności