Xenoblade Chronicles X od 4 grudnia !
Blog o konsoli Wii U i technologiach w rozrywce

Dzisiaj europejska premiera WiiU, która od kilku dobrych dni jest już w sprzedaży za oceanem.

Polska premiera WiiU jest praktycznie niezauważalna. Dotyczy to zarówno oficjalniej polskojęzycznej strony nintendo.pl na której są bardzo skromne informacje dotyczące nowej konsoli jak i zwykłego przeglądnięcia ofert głównych sklepów z elektroniką w Polsce.

Nawet węgierska strona nintendo zachęca do poznania nowej konsoli

Na razie nie widać więc  euforii w polskich sklepach. W telewizji czy w reklamach na stronach internetowych prędzej można by spodziewać się nowej gry Ubisoftu – Farcry3 niż nowej konsoli Nintendo. Opowiadając znajomemu o nadejściu nowej konsoli musiałem się sporo nagimnastykować, by zrozumiał co to w ogóle jest Wii i że oto właśnie teraz nadchodzi jego następca,  który oferuje to co starzy wyjadacze – Ps3 i Xbox360 plus kilka nowości funkcjonalnych. Doszedłem do wniosku, że jedyna nadzieja w starych użytkownikach Wii, którzy z marszu sięgną w naszym kraju po „owoc zakazany„  (lub raczej owoc niedostępny) doceniając jego innowacyjność i wsteczną kompatybilność.

Pewnie jak wielu rodzimych graczy i ludzi widzących w WiiU duży potencjał liczyłem na stoiska pokazowe nowej konsoli (założę się, że PS4 oraz Xbox720 będą takowe miały w naszym kraju), które poustawiane w galeriach czy sklepach RTV dadzą tuż przed świętami do myślenia wszystkim Mikołajom…

 

Szwedzi wiedzą, że nowa konsola jest już dostępna.

Wystarczy jednak porównać polską stronę ninendo.pl do strony czeskiej nintendods.cz lub nawet węgierskiej nintendo.hu by zobaczyć, jak traktuje się graczy w ponad 38 milionowym kraju, gdzie ludzie chcą kupować konsole, chcą kupować gry, chcą kupować akcesoria… Tylko trzeba im to ułatwić. O popularności w Polsce innych systemów – Sony czy Microsoftu można napisać pracę doktorską. Z jednej strony pozorna infantylność konsol Nintendo, z drugiej mocne parametry i krwiste lub chociaż poważne tytuły na PS3 czy Xbox-a.  Nie bez znaczenia jest jednak stymulacja rynku poprzez dostęp do informacji i przede wszystkim samych urządzeń i gier. To jest właśnie ten moment, gdy Nintendo ma szansę nadrobić zaległości w Polsce. Pierwsza na świecie konsola ósmej generacji daje taką szansę.

 

Oczywiście za wcześnie, by już teraz przesądzać o losie Wii U w Polsce. Nietrudno jednak zauważyć, że produkty Nintendo w Polsce to produkty niszowe. Póki co, skupmy się więc na najważniejszym – dostępie do nowego produktu Nintendo w naszym kraju. Do głębszych refleksji dojdziemy myślę po pewnym czasie od premiery.

Opisywana kilka dni temu  oferta na konsolę czarną i białą w sklepie internetowym RTVEuroAGD nagle zniknęła. Pozostały same gry do WiiU. Być może wkrótce powróci w innej cenie lub z szerszym opisem na stronie. Zobaczymy.

Tymczasem miejsca, gdzie w Polsce można kupić lub zamówić konsolę ósmej generacji od Nintendo to:

1. RedCoon - 1349 zł.  za wersję Basic 8GB + koszty przesyłki

2. Ultima.pl  – 1399,99 zł. za wersję Basic 8GB  lub Premium 32GB  - 1699,99 zł. (koszty wysyłki – brak danych)

3. RTVEuroAGD – na razie zniknęła ze strony, ale warto sprawdzać, być może niebawem się pojawi. Ostatnio znane ceny: 1379 zł. za wersję Basic 8GB i 1599 zł za wersję Premium 32GB (koszty wysyłki – od 14.95 zł.).

4. Agito.pl - 1349 złotych za WiiU 8GB Basic (koszty wysyłki – brak danych)

 

A Wy, gdzie natrafiliście na WiiU w Polsce?

Podziel się z innymi !

Podobne:

Dodaj komentarz

    Translate to:

– NINTENDO ID -
Amiibo – modele 2014/2015
Przydatne linki
mii3 sos2 sos2 sos2 sos2
Polityka prywatności